Збитки на 8 міліонів зафіксували Чорноморський рибоохоронний патруль та прикордонники

Збитки на 8 міліонів зафіксували Чорноморський рибоохоронний патруль та прикордонники
4 мая 2017 года.

4 травня о 6 годині ранку під час проведення рибоохоронного рейду рибний  патруль Чорноморського басейнового управління спільно зі службовцями ДПС відділу прикордонної служби «Скадовськ» викрили грубе порушення правил рибальства.

Двоє громадян, мешканці міста Херсон, здійснювали незаконний вилов червонокнижного краба-трав'янки, атерини, креветки та бичка. Збитки, завдані рибному господарству, складають більше 8 млн грн (8 796 903 грн).

Інцидент стався в акваторії Картінітської затоки Чорного моря в районі с. Лазурне Скадовського району, Херсонської області. Громадяни здійснювали вилов водних біоресурсів забороненим знаряддям лову - 2 ятерями - в забороненому для промислу місці. При цьому порушники виловили біоресурсів в кількості: бичок (молодь) - 3,5 кг (407 екз.), креветка - 4,32 кг (1800 екз.), атерина-піщанка - 0,32 кг (73 екз.) та краб-трав'янки, який занесений до Червоної книги України - 10,150 кг (145 екз).

На місці події складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 4 ст.85 КУпАП (грубе порушення правил рибальства). Матеріали готуються до суду за місцем скоєння правопорушення.

«Закликаю як рибалок-любителів, так і промисловиків суворо дотримуватись встановлених правил рибальства. Законодавство єдине для всіх, тож поблажок не буде нікому», - наголосив керівник Чорноморського рибоохоронного патруля Євген Камінський.

Розрахунок за незаконне добування крабу-трав'яного здійснювався відповідно до постанови КМУ від 07.11.2012. №1030 «Про розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, а також за знищення чи погіршення середовища їх перебування (зростання)». Розрахунок за вилов інших біоресурсів - відповідно до постанови КМУ № 1209 від 21.11.2011 р. «Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів».

Згідно зі ст.63 Закону України «Про тваринний світ», краб-трав'янки був випущений у водойму в живому виді.

Нагадаємо, зоною діяльності управління є Чорне море в районі Одеської, Миколаївської, Херсонської області та АРК Крим.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

c8
пап