Завтра депутати прийматимуть сфальсифікований Статут міста

Завтра депутати прийматимуть сфальсифікований Статут міста
22 июля

Проект Статуту міста, розроблений міжнародними експертами Ради Європи, погоджений Робочою групою та громадськими слуханнями, схоже, наразі фальсифікується.

Про це повідомив голова громадської ради при міському голові Олександр Мошнягул.

«Інформація поступає від депутатів міської ради, яким роздали проект рішення на затрашню сесію. Цей проект суттєво різниться від того, який оприлюднений на сайті міста. Мова іде не тільки про відмову від онлайн участі в громадських слуханнях та обмежень щодо участі молоді», - написав він у Фейсбук.

Посилаючись на депутатів, Олександр Мошнягул стверджує, що в проекті який отримали народні обранці, повертаються норми про 300 підписів для ініціювання громадських слухань та 500 для внесення місцевої ініціативи (в проекті підготованому робочою групою в обох випадках було 100 осіб).

Крім того, за словами Мошнягула, депутати отримали лише 3 додатки до Статуту (про громадські слухання, про місцеві ініціативи та про почесного громадянина) замість 6 підготованих експертами.

«Питання: що з іншими додатками: про громадську експертизу, про консультації з громадськістю та про загальні збори (без останнього не зможуть проводити свої збори ОСББ, бо немає профільного закону)?», - риторично питає він.

Що це означає?

  • Якщо ця інформація відповідває дійсності (а на це все дуже схоже) відбувається підміна документів, через яку ми фактично повертаємось до старого Статуту в його найгіршій авторитарній формі. Робоча група підготувала зовсім інший, сучасний та прогресивний документ в якому були враховані всі сучасні інновативні практики демократії участі.
  • Таким чином, депутати отримали кимось виправлений документ. Розповсюджували його через відділ по роботі з депутатами, за роботу якого відповідає секретар ради Галина Лугова. яка також є членом робочої групи. Чекаємо від неї пояснення.
  • Хто б не корегував проект Статуту міський голова та депутати мають розуміти, ці люди їх серйозно підставляють. 
  • Громади України активно впроваджують та спрощують механізми місцевої демократії. Це сучасний тренд, за яким слідкують і в уряді, і в міжнародних донорських інституціях. Саме такі громади підтримують в першу чергу.

Що має розуміти Игорь Колыхаев. Він запросив до співпраці над Статутуом Раду Європи, вони з радістю погодились, і який маємо результат? Хтось перекреслив, все що підготували експерти поважної інституції і та кидає місто в правове поле часів Януковича.

 

Теги: статут
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости