Заклади освіти на Херсонщині можуть залишитися без опалювання


22 октября

Опалювальний сезон вже на носі. Натомість заклади освіти обласного підпорядкування на Херсонщині ризикують залишитися без тепла. Як і в ситуації з обласною клінічною лікарнею, постачальники відмовили в газопостачанні.

Провести нові тендери практично нереально - це займе забагато часу, та й не факт, що бажаючі обслуговувати бюджетні установи будуть. Все через підвищення вартості блакитного палива. На сполох забили депутати Херсонської обласної ради. На екстрене засідання збиралася постійна комісія з питань розвитку людського капіталу, міжнаціональних відносин, науки, культури, фізичної культури і спорту, освіти і свободи слова та інтелектуальної власності. Єдиний варіант, який би міг врятувати освіту від теплового колапсу, укладання угод напряму з НАК «Нафтогаз України». Адже, як відомо, недавно головні державні інституції та НАК «Нафтогаз України» підписали меморандум, відповідно до якого бюджетні установи зможуть безперешкодно отримувати газ за прийнятними цінами. За інформацією заступниці начальника управління освіти і науки Херсонської ОДА Ніни Левенець, 11 закладів освітньої галузі обласного підпорядкування підготували договори до укладення і відправили газопостачальній компанії. Але вони все ще не підписані. Причина - «Нафтогаз» нібито не встигає опрацьовувати подані документи. Та чи тільки в цьому річ?

«Це я можу підтвердити і як ректор Херсонського державного університету: алгоритм укладання угод є, але він протирічить вимогам законодавства, зокрема казначейство не пропускає документи. Тож договорів немає!», - розповів голова постійної комісії з питань розвитку людського капіталу, міжнаціональних відносин, науки, культури, фізичної культури і спорту, освіти і свободи слова та інтелектуальної власності Херсонської облради, ректор Херсонського державного університету Олександр Співковський.

Нагадаємо, тиждень тому на позачерговій сесії обласна рада виділила додатково 18,4 мільйонів гривень на оплату комунальних послуг для закладів галузі освіти. Але без відповідних угод теплопостачання не буде! Депутати чекають засідання РНБО, на якому планується прийняти рішення щодо підключення бюджетних установ до газорозподільної системи до укладання договорів. Усього в області 255 закладів освіти, які опалюються газом, і жодної угоди на постачання газу поки-що немає.

Марини САВЧЕНКО.

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости