Володимир Миколаєнко взяв участь у засіданні Ради з питань місцевого самоврядування

Володимир Миколаєнко взяв участь у засіданні Ради з питань місцевого самоврядування
27 января 2015 года.

Херсонський міський голова Володимир Миколаєнко взяв активну участь у засіданні Консультативної ради з питань місцевого самоврядування, що відбулася в будівлі Верховної ради України. Під час наради керівництво Парламенту наголосило на необхідності якнайшвидшого реформування системи місцевого самоврядування, проведенні децентралізації влади.

«Багато хто говорить про те, що війна - не час для проведення реформ, а децентралізація влади послабить нашу країну. Я категорично з цим не погоджуюсь, оскільки якісна система управління, ініціатива на місцях, на рівні громад, районів і областей, ініціативи, які сьогодні приноситимуть успіх у розвиток нашої держави, мають бути реалізовані, а для цього потрібно змінити систему», - заявив В.Гройсман, відкриваючи у понеділок розширене засідання Консультативної ради з питань місцевого самоврядування.

Він зазначив, що минув вже майже рік з початку військової агресії з боку Російської Федерації щодо нашої держави. І нині, заявив він, відбуваються «нелюдські, звірські події», коли і у Волновасі, і у Маріуполі «загинули абсолютно невинні люди». «Мета у цьому єдина - щоби Україна не відбулася, щоб зробити усе, аби Україну знищити, - заявив він. - Але я переконаний, що ми ніколи цього не допустимо, і цього не відбудеться». «Нас хочуть зупинити на шляху перетворень, реформ і змін, тому що для когось це страшний сон - коли Україна буде успішною, а вона буде успішною, і у мене немає жодних сумнівів у цьому, - зазначив В.Гройсман. - Це означатиме, що Російська Федерація не зробила те, що зробить Україна».

Звертаючись до учасників зібрання, Голова Верховної Ради заявив, що метою зустрічі є напрацювання «плану дій спільної роботи, яка має привести до чітких зрозумілих реформ у сфері місцевого самоврядування». «Нинішню систему місцевого самоврядування потрібно змінити, змінити швидко, професійно, якісно», - сказав В.Гройсман, додавши, що є багато теоретичних і практичних напрацювань, які сприятимуть швидкому проведенню декларованих змін. У цьому контексті Голова Верховної Ради заявив, що у жовтні цього року чергові місцеві вибори мають пройти на новій основі, і для цього потрібно «рухатися дуже інтенсивно, але виважено і чітко».

За результатами розширеного засідання всеукраїнським асоціаціям органів місцевого самоврядування рекомендується:

до 6 лютого 2015 року підготувати та подати до Кабінету Міністрів України узгоджені пропозиції щодо зміни до Бюджету на поточний рік в частині фінансового забезпечення місцевого самоврядування;

активізувати свою діяльність з підготовки висновків до проектів законів, інших нормативно-правових актів з питань, що стосуються місцевого самоврядування і регіонального розвитку, у тому числі децентралізації влади, а також удосконалення бюджетного та податкового законодавства;

невідкладно подати пропозиції до порядку денного другої сесії та перспективного плану законодавчих робіт Верховної Ради України восьмого скликання;

подати Голові Верховної Ради України пропозиції щодо оновлення складу Консультативної ради з питань місцевого самоврядування, плану її роботи, а також нових форм роботи цього консультативно-дорадчого органу.

Кабінету Міністрів спільно з членами Консультативної ради, всеукраїнськими асоціаціями органів місцевого самоврядування рекомендується проводити роз'яснювальну роботу у територіальних громадах, місцевих радах усіх рівнів щодо практичного застосування змін до законодавства, спрямованих на фінансове забезпечення місцевого самоврядування та децентралізацію влади.

При цьому вважати за доцільне органам державної влади налагодити ефективний діалог з місцевими радами, об'єднаннями органів місцевого самоврядування, іншими інститутами громадянського суспільства.

Консультативна рада з питань місцевого самоврядування рекомендувала Голові Верховної Ради України звернутися до Президента України та Верховної Ради України з пропозицією невідкладно розпочати підготовку відповідного законопроекту про внесення змін до Конституції України, забезпечивши при цьому прозорість конституційного процесу та участь у ньому органів місцевого самоврядування.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости