Водоканал збільшує подачу якісної води споживачам


2 сентября 2019 года.

У серпні 2019 року Херсонським Водоканалом виконані роботи з відновлення дебіту 15 артезіанських свердловин, у яких в процесі тривалої експлуатації у приточних зонах відбулось осідання кольматантів: піску, глини, солей заліза, кальцію, магнію, марганцю та інших.

У зв'язку з цим збільшився гідравлічний опір, зменшився приплив води у свердловини та впала їх продуктивність.

Для відновлення дебіту був використаний пневмо-імпульсний метод дії на приточну зону, при якому кольматуючі речовини руйнуються під дією ударної хвилі повітря та гідродинамічного потоку. Пневмовибух, що забезпечує багаторазовий вплив імпульсних навантажень з регульованими параметрами, дозволяє запобігти ушкодженню рихлих вапняків приточної зони свердловин. Зруйновані кольматанти виносяться при відкачці води.

В результаті застосованих заходів на 20-25% збільшилась продуктивність свердловин, деякі з яких майже повністю відновили паспортний дебіт. Це дозволить отримати від кожної відновленої свердловини додатково 200-400 кубометри якісної води на добу, що зробить їх експлуатацію більш рентабельною. З урахуванням строків роботи свердловин для підтримання високої продуктивності міжремонтний період може бути визначений до 5 років.

Своєчасне очищення артезіанських свердловин є запорукою нормальної роботи обладнання, отримання достатньої кількості води якісного та безпечного складу.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

шипшина