Вода в Крим не поступає через дії сепаратистів — губернатор

Вода в Крим не поступає через дії сепаратистів — губернатор
26 апреля 2014 года.

Непрофесіоналізм окупаційної влади в Криму залишив простих громадян без води.

Вода через Північно-кримський канал не поступає з України в АР Крим через нефахові дії фахівців, які захопили кримську частину споруд.

Про це повідомив голова Херсонської обласної державної адміністрації Юрій Одарченко.

Губернатор пояснив, що наповнення Північно-кримського каналу водою, згідно з технологічним процесом, починається в другій декаді березня, і працює в такому режимі до грудня. Проте цього року робота каналу була порушена через нефахові дії сепаратистів-керівників кримської частини каналу. Також він нагадав, що довжина каналу складає близько 400 км, з них 300 км пролягають по території Кримського півострова і 100 км - по території Херсонської області. Цей канал працює для наповнення водосховищ і зрошування угідь.

 «Цього року 19 березня були відкриті постачання води на Крим. Вона почала подаватися і (згідно з технологічним процесом) паралельно почалося замочування русла каналу», - повідомив Одарченко.

«Після того, як відбувся референдум в Криму, почалося бандитське захоплення споруджень Північно-кримського каналу представниками тих людей, які називають себе владою. Наші люди там відсторонені від експлуатації. Після того, як загубилася можливість його технологічно обслуговувати, вода почала течу самопливно. Тому 200 км каналу вода тече сама - там поклони дозволяють. І хоча вода тече, але підняти їх зараз на своїх насосних спорудах у них (у Криму) немає можливості. І тому після тих насосних станцій вода висихає, майже висохло русло каналу», - повідомив Одарченко.

Чиновник відмітив, навіть якщо кримчани знайдуть фахівців, які вже зараз змогли б працювати на каналі, то потрібний десь місяць на замочування каналу. І тільки після цього, по технологічному процесу, можна подавати воду.

«Передусім, неподання води в Крим, це провина тих людей, які захопили спорудження Північно-кримського каналу і не можуть їх експлуатувати», - підкреслив чиновник. Також він повідомив, що Крим «демонстративно не бажає платити за воду», на сьогодні кримська сторона не уклала з Україною договір про подання води і обслуговування каналу. Крім того, за станом на 1 січня 2014 Крим заборговував за воду Україні декілька мільйонів гривень.

Губернатор відмітив, що погана експлуатація каналу також впливає і на роботу Каховської ГЭС, через що втрачається значна кількість електроенергії.

Теги: канал, вода
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости