Віктор Таран: Хід Гройсмана: "гра на випередження"?

Віктор Таран: Хід Гройсмана:
12 февраля 2018 года.

П'ятничний виступ у парламенті Гройсмана активно обговорюєтьcя політичними експертами. Частина з них вважає, що його можна оцінювати як офіційний початок самостійної гри Премєра. Інші, що нічого радикального у виступі не було.
На мою думку, оцінювати його потрібно через призму останніх дій Прем'єра, з яких особисто виділю:
- звільнення Романа Насірова
- подання Президенту постанову на звільнення керівника Укроборонпрому Романа Романова
- війна з НафтогаУкраїни з метою недопущення неадекватного підвищення ціни на газ для населення
- критика НКРЕКУ за недавно ухвалені RAB-тарифів, які можуть призвести до зростання ціни електрики для населення
- схвалення механізму інвентиризації з подальшою передачою державної землі (а це майже 7,2 млн гектар) від Держгеокадастру у комунальну власність об'єднаних територіальних громад
- оголошення та фактичний початок "весни економічних реформ" (до речі з 35 анонсованих урядових законопроекти парламент вже підтримав два )
- схвалення рішення з підтримки 5 пріоритетних напрямків в аграрному секторі країни на загальну суму 6,3 млрд грн (по факту підтримка малих та середніх фермерських господарств)
- публічна підтримка створення Антикорупційного суду, зміни виборчої системи, вирішення конфлікту владних повноважень та завершення реформи децентралізації.

Така проактивна публічна позиція, як на мене, свідчить, що Прем'єр зробив заявку на самостійну політичну гру. Звісно, ця гра досить ризикована, адже Гройсман залежить і від Президента і від коаліції, включаючи ситуативних союзників від Народного Фронту. Тому його можливості самостійної гри обмежені діями, які можуть призвести до його відставки з посади Прем'єра, остаточного розпаду Коаліції та дострокових виборів на осінь цього року.
Але бути і надалі "розмінною монетою" та потенційним "цапом відбувайлом" у ході Президентської виборчої кампанії йому не хочеться.

Не проста "гра на випередження," яку розпочав Прем'єр, ставить у незручну ситуацію Президента. Він тепер має вирішувати що робити далі: "битись" (але подібна війна на початку виборчої кампанії може дуже дорого коштувати Президенту) чи "миритись?" (але тоді потрібно врахувати політичні амбіції Прем'єра).


Вибір у Президента непростий, але до квітня, коли буде друга річниця Уряду Гройсмана, ще є час аби прийняти рішення, що задовільнить обох політичних гравців.

Віктор Таран

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

шипшина