Викладачі ХДУ стали учасниками тренінгів від NASA


17 июля

Троє викладачів Херсонського державного університету факультету біології, географії та екології Ігор Пилипенко, Дар'я Мальчикова та Роман Молікевич у рамках інформальної освіти під час карантину стали учасниками тренінгів від NASA, які були спрямовані на огляд програм дистанційного зондування Землі для потреб сільського господарства.

NASA пропонує численні навчальні програми і тренінги, які є безкоштовними і доступними для кожного. Людина, яка має певну англомовну підготовку і базові знання з природничих наук, може вільно долучатися до подібного навчання. Перед початком треба пройти тестування, яке засвідчує готовність учасника програми до темпу навчання.

«Людина, маючи базову підготовку у галузі наук про Землю, географію, може безперешкодно пройти дане тестування. Це попереднє опитування засвідчує, що науковець є обізнаним у даній сфері і може засвоювати запропоновану програму у необхідному темпі», - прокоментувала докториня географічних наук, професорка Дар'я Мальчикова.

Заняття проводились щовівторка протягом чотирьох тижнів. Під час навчання учасники виконували домашнє завдання і проходили контрольні тести. Запропоновані двочасові вебінари і самостійне опанування навчальних матеріалів дали можливість науковцям поглибити свої знання та навички стосовно сучасних методів, методик, технік дистанційного зондування для потреб сільського господарства.

«З моменту запуску першої місії NASA Landsat у 1972 році супутникові знімки використовувались для глобального моніторингу сільського господарства. Незважаючи на те, що супутникове спостереження за Землею розпочалося з моніторингу, лише останніми роками дистанційне зондування для потреб сільського господарства відчуло пожвавлення у космічних агентств, національних міністерств та глобальних ініціатив. У Херсонському державному університеті на освітніх програмах «Географія» та «Науки про Землю» викладається спеціалізований курс «Дистанційне зондування Землі». Саме для того, щоб підвищити свої професійні знання в цьому напрямку і запропонувати здобувачам сучасну навчальну інформацію, ми долучились до тренінгів», - розповіла Дар'я Мальчикова.

По закінченню навчання кожен учасник отримав відповідний сертифікат, який підтверджує здобуту підготовку щодо використання даних дистанційного зондування для моніторингу сільського господарства.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

пап