Відверто про податковий борг херсонців


23 февраля 2017 года.

Забезпечити надходження податкових коштів до бюджету від боржиків - це, так би мовити, кінцева мета діяльності , якій передує низка заходів, спрямованих на скорочення податкового боргу кожним платником.

Спеціалісти відділу погашення податкового боргу Головного управління ДФС у Херсонській області відстежують зростання податкового боргу, який утворюється у зв'язку з невиконанням свого конституційного обов'язку платниками податків - громадянами Херсонської області.

Мовою цифр вище визначене виглядає наступним чином: за підсумками 2014 року податковий борг складав 101 млн. грн., 2015 року - 105,9 млн. грн., 2016 року - 128 млн. гривень.

Частина податкового боргу, яка обліковується за платниками податків - фізичними особами області становить 49,9 млн. грн., 42 млн. грн. та 51 млн. грн. по рокам відповідно.

Найбільші суми податкового боргу громадянами обліковуються по м. Херсону (25,3 млн. грн.), м. Каховка (3,4 млн. грн.), Голопристаньскому (3,4 млн. грн.), Білозерському (2,7 млн. грн.), Цюрупинському (2,5 млн. грн.), Генічеському (2,1 млн. грн.), Чаплинському (1,7 млн. грн.), Бериславському (1,7 млн. грн.) районах області.

Питома вага податкового боргу за 2016 рік складається з податку на доходи фізичних осіб 24,7 млн. грн., боргу фізичних осіб по платі за землю - 18,1 млн. грн. та заборгованості з єдиного податку - 6,5 млн. гривень.

Механізм стягнення боргу з фізичних осіб полягає у наступному. З початку боржнику надсилається податкова вимога, термін дії якої становить 60 діб з моменту її отримання. Визначений час надається боржнику для самостійної сплати боргу. Як що цього не сталось, органи ДФС звертаються до суду з позовом про стягнення такого боргу. Після винесення рішення по справі, судом видається виконавчий документ, який надсилається вже до органів державної виконавчої служби. Останні відкривають виконавче провадження і звертають стягнення на кошти та майно боржників. Важливо: органи державної виконавчої служби накладають арешт на все майно боржника без врахування суми боргу.

Далі процедура зняття арешту полягає у тому, що боржнику потрібно буде отримати підтвердження в органах державної фіскальної служби про погашення усієї суми податкового боргу та повідомлення цієї інформації до органів державної виконавчої служби. Доведеться також підтверджувати сплату державного мита, витрати суду на проведення судового засідання та сплату виконавчого збору.

Отож, боржникам - фізичним особам краще вчасно виконати свій конституційний обов'язок та здійснити належні розрахунки по сплаті податків до бюджету.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости