«В планах Водоканалу через 4 роки забезпечити усі райони міста якісною водою» - Михайло Чемерис


2 октября 2017 года.

На сьогодні в Херсоні вода в мікрорайонах ХБК, Таврійський та Острів відповідає усім нормативам. Необхідно поліпшити якість води в центральній частині міста, в мікрорайонах Шуменський та Житлоселице, а також в с.Комишани.

Головна запорука якості води в будівлях - якість води в підземних водоносних горизонтах. Сьогодні водні горизонти в місті не відповідають вимогам затверджених стандартів. Тому забір води потрібно здійснювати за межами Херсона.

Для цього вже зроблено наступне:
В серпні КМУ прийняв рішення щодо надання в постійне користування Херсонському Водоканалу 12 земельних ділянок загальною площею 0,72 га. Завдяки цьому місто зможе отримати 8 нових свердловин з якісною водою.
Крім того, будуються свердловини в с.Текстильному, а в с.Комишани будується водозабір з комплексом споруд та автоматизацією процесу подачі води.

Подальші кроки:

  • Будівництво нових артезіанських свердловин в районі Верхньоантонівського водозабору (дозволить підвищити якість води у центрі міста та у мкр Житлоселище).
  • Забезпечення якісною водою жителів мкр Шуменський (завдяки новим свердловинам в с.Текстильному).
  • Далі потрібно проводити заміну мереж водопостачання (понад 914 км, більше 50% яких вже відпрацювали свій нормативний термін служби), а також поступове каналізування приватних домогосподарств (станом на 2017 рік не каналізовано 68% приватного сектору міста).
  • В місті всього 141759 домогосподарств.
  • Із них в багатоквартирних будинках - 73% (104 251 домогосподарств),
  • В приватних будинках - 27% (37 508 домогосподарств).
  • Не каналізовано 68% домогосподарств (25760) приватного сектору.
Фінансування вищезазначених заходів передбачено за кошти місцевого бюджету в рамках програми «Ефективної роботи та реформування водопровідно-каналізаційного господарства м.Херсона на 2016 -2020 роки». Також Херсонський Водоканал залучає кошти державного бюджету. Крім того - активно співпрацює з міжнародними організаціями (для залучання технологій та ресурсів).

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

ХДАУ