В лісомисливських господарствах Херсонщини встановлять телевізійні системи спостереження

В лісомисливських господарствах Херсонщини встановлять телевізійні системи спостереження
22 января 2014 года.

На оновлення протипожежної техніки та її придбання обласному управлінню лісового та мисливського господарства у 2013 році було виділено 7,6 млн. грн.

Забезпечення надійної охорони 76 тис. га рукотворних лісів Херсонщини від пожеж неможливе без належної матеріально-технічної бази, яка включає високоефективні засоби виявлення та гасіння пожеж.

Часткове технічне переоснащення лісових пожежних станцій і, як слідство, - удосконалення методів охорони лісових насаджень області, було б неможливим без уваги Уряду і виділення коштів з держбюджету у 2013 році, вважає перший заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства В.Д.Михайленко.

На оновлення протипожежної техніки та її придбання обласному управлінню лісового та мисливського господарства у минулому році було виділено 7,6 млн. грн.

Сьогодні для ефективного гасіння низових пожеж та патрулювання лісових масивів в лісгоспах області успішно працюють сучасні лісопожежні модулі на базі автомобіля УАЗ, який обладнаний мотопомпою, цистерною (об'єм 600 л), відділенням для бійців.

Технічні характеристики дозволяють автомобілю в найкоротший термін доїхати до місця пожежі і це дає змогу локалізувати її на початковій стадії. Завдяки увазі з боку Уряду у минулому році обласним управлінням придбано 8 таких автомобілів і станом на сьогодні їх загальна кількість становить 14.

Також за кошти, виділені з державного бюджету, придбано 2 пожежні автомобілі КАМАЗ з цистерною (об'єм 8 кубометрів), що використовуються для гасіння лісових пожеж, а також для підвезення води щодо заправки пожежних автомобілів.

У боротьбі з лісовими пожежами один з найважливіших моментів - їх своєчасне виявлення, говорить Володимир Дмитрович. Для цього в підвідомчих державних підприємствах обласного управління встановлені 5 телевізійних систем спостереження (ТСС) для нагляду за лісовими масивами на пожежно-спостережних вежах та 2 - на вежах мобільних операторів.

Це, за словам Володимира Михайленка, - найсучасніший винахід, що дозволяє спостерігати за лісовими масивами з екрану телевізора. І такі телеустановки в області вже розташовані на території Голопристанського, Збур'ївського та Цюрупинського лісомисливських господарств.

У 2013 році за кошти, виділені Урядом, закуплено 4 одиниці ТСС, одна з яких і встановлена минулому році, а 3 будуть встановлені у Великокопанівському і Великоолександрівському ЛМГ та у Каховському лісогосподарстві. І це, безперечно, буде сприяти охороні лісів, які більше ніж півстоліття вважаються найбільшим надбанням Херсонщини.

Марія Пономарчук, головний спеціаліст відділу лісового господарства, охорони та захисту лісу обласного управління.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости