В кожній третій новині херсонських онлайн-видань не дотримано балансу — моніторинг ІМІ


20 сентября 2016 года.

Лише у 48% новин регіональних онлайн-ЗМІ дотримують журналістського стандарту балансу думок і точок зору. У кожній п'ятій новині порушено стандарт достовірності, а у кожній шостій-сьомій - не відокремлюють факти від коментарів. Такими є результати моніторингу інтернет-видань у 10 регіонах України, який провів Інститут масової інформації у серпні 2016 р.

Найгірша ситуація з дотриманням балансу виявилася в новинах інтернет-ЗМІ у Вінниці, Маріуполя та Львова - лише 22, 24 та 28% відповідно. Найвищий відсоток дотримання балансу показали інтернет-медіа у Миколаєві та Ужгороді (75 та 70% відповідно). В херсонських онлайн-ЗМІ дотримуються балансу у 65,5% новин.

Стандарт достовірності джерел інформації найчастіше порушувався в Запоріжжі, майже 40% новин тут є не достовірними. Найліпша ситуація з цим стандартом у луцьких інтернет-ЗМІ - 98% новин можна назвати достовірними. У Херсоні цей показник зафіксований на рівні 84%. Крім того, у 84% херсонських новин факти були чітко відокремлені від коментарів журналіста чи експертів.

Моніторинг проводився у серпні 2016 року у 10 областях України: Вінницькій, Волинській, Миколаївській, Запорізькій, Львівській, Закарпатській, Полтавській, Херсонській, Харківській та в місті Маріуполь. В кожному регіоні аналізувалось по чотири провідних інтернет-ЗМІ. Загалом -1000 новин на суспільно важливу тематику.

У Херсоні об'єктом моніторингу були видання "Херсон онлайн", "Херсонські вести", "Херсонці" та 0552.ua.

Новини аналізували на дотримання трьох професійних журналістських стандартів: баланс думок і точок зору (в інтернет-ЗМІ допускається оприлюднення думок інших сторін конфлікту окремими новинами протягом 12 годин після оприлюднення першої), достовірність (ідентифікованість та надійність джерела інформації) та відокремлення фактів від коментарів. Моніторинг провели експерти Інституту масової інформації за підтримки Чеського посольства в Україні.

Більш детально про моніторинг у Херсоні можна дізнатися за посиланням.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

шипшина