В Херсонському Центрі розвитку місцевого самоврядування оцінили стан децентралізації у 2018 році


19 декабря 2018 года.

18 грудня в Херсонському Центрі розвитку місцевого самоврядування за участі представників Херсонської обласної держадміністрації, Херсонської облради та ЗМІ відбувся підсумковий прес-захід за 2018 рік «Новорічні смаколики від децентралізації: що було і чого чекати?».

Херсонський ЦРМС, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», активно співпрацює з об'єднаними та необ'єднаними тергромадами за різноманітними напрямками, залишаючись на сьогодні єдиною недержавною установою, що охоплює своєю діяльністю всю область. За 2018 рік Центр охопив більше 6000 учасників заходами, які були направлені на процеси об'єднання, проектну діяльність, муніципальні послуги, роботу з бюджетними питанням, комунікацію та ін. Детальніше про досягнення розповіли директорка Оксана Сілюкова та радники Центру, окреслили основні завдання на 2019 рік, серед яких впевненими пріоритетами залишаються створення нових ОТГ та підтримка тих громад, які працюють вже не перший рік:

Одними з найпріоритетнійших завдань Центру лишаються підтримка та консультації в створенні нових об'єднаних громад в області, а також робота з об'єднаними громадами в напрямку створення Стратегій, проектів, передачі їм досвіду та кращих світових практик, - Оксана Сілюкова, директорка Херсонського ЦРМС.

Заступниця голови обласної ради Оксана Рукавішнікова та Директор департаменту економічного розвитку Херсонської ОДА розповіли про перебіг децентралізації на Херсонщині, стан прийняття скоригованого Перспективного плану формування територій громад області, нещодавно створену Раду регіонального розвитку та поступовий перехід до реформування субрегіонального рівня. Також, торкнулися питання подальшого формування нових ОТГ та забезпечення їх фінансово-економічної спроможності, наголосивши на тому, що 2019 рік - останній рік добровільного об'єднання, і наступні вибори 2020 року мають відбутися на новій територіальній основі.

63 % жителів області проживає в об'єднаних територіальних громадах. Не може більшість чекати меншість! Реформа дала можливість значно покращити бюджети місцевим радам. Так, за ці кошти в першу чергу громади почали латати дірки, бо майже тридцять років цього не робилась. Але зараз ми вийдемо на новий рівень, коли фінансування буде включати тільки великі та довгоперспективні проекти, - Дмитро Бутрій, Директор департаменту економічного розвитку Херсонської ОДА.

Теги: црмс
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости