"Укрсільгоспмаш" винен міському бюджету Херсона 12 мільйонів


20 мая 2019 года.

Одне з найбільших підприємств у Херсоні ухиляється від сплати податків. Мова йде про ТОВ "Укрсільгоспмаш", яке не платить за оренду земельної ділянки з 2010 року.
Земельна ділянка площею 77,8 гектарів за адресою вул.Тираспільська, 1 перебувала у постійному користуванні тоді ще ВАТ "Херсонські комбайни" із 1999 року. У 2012 році Херсонська міська рада припинила право користування земельною ділянкою для підприємства на підставі наявності податкового боргу та систематичною несплатою земельного податку.

У 2017 році ТОВ "Укрсільгоспмаш" подало клопотання до виконавчих органів міської ради стосовно надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення в оренду земельних ділянок по вул.Тираспільській,1 для різних потреб: 0,4 гектари під крановий вантажний майданчик, 68 гектар під розміщення нежитлового приміщення (єдиного майнового комплексу) а також по вул.Ладичука - 0,9 гектарів під розміщення головної понижуючої підстанції.
68 гектарів по Тираспільській, 1 "Укрсільгоспмаш" таки отримав в оренду, лише за умови відшкодування збитків за самовільне використання земельної ділянки впродовж 7 років.

Проте майже 10 млн.грн. відшкодування міський бюджет так і не отримав.

Рішенням виконавчого комітету Херсонської міської ради від 6 листопада 2018 року затверджено акт про визначення та відшкодування збитків, заподіяних власникам землі та землекористувача про визначення та відкшодування збитків, заподіяних власникам землі та землекористувачам внаслідок порушення земельного законодавства. За цим проектом розмір збитків становить 13 млн.грн.
Керівництво підприємства, у свою чергу, ігнорує повідомлення та проекти договорів оренди не надає протоколів розбіжностей, які, за словами керівника департаменту архітектури та земельних відносин Максима Ващука, отримує регулярно.

"Останній проект договору оренди земельної ділянки по вул.Тираспільська, 1 ми направляли в квітні цього року. Директор "Укрсільгоспмашу" Олександр Олійник всіляко ігнорує ці повідомлення, а натомість подав позов до суду та оскаржив рішення про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Херсона, чим фактично завдає збитку всьому місту, при цьому в судових засіданнях внятно не може пояснити, які саме права його підприємства порушені. Мабуть, обов'язок сплачувати податки)», - зазначає Максим Ващук.

Олійник справді подав позов до суду і вимагає скасувати затверджену для Херсона нормативну грошову оцінку, введену в дію у січні цього року. На даний момент вартість 1 кв.м. херсонської землі коштує на рік 362,24 грн. У випадку скасування такого рішення, місто повернеться до оцінки 1999 року, коли вартість була трохи більше 100 грн. Таким чином, небажання одного підприємця укладати договір оренди та працювати за законом, нанесе збитки міському бюджету приблизно у 115 млн.грн.

До речі, позов Олександр Олійник подав спільно з директором Херсонського хлібокомбінату Сергієм Дуровим. Про те, що ПАТ «Херсонський комбінат хлібопродуктів» перерахував 600 тис.грн. на передвиборчу кампанію Володимира Зеленського, ми писали раніше.

Максим Ващук зазначає, що допомогти вирішити суперечку та повернути до бюджету розвитку 12 млн грн можна лише залучивши до процесу правоохоронні органи.
"Ми направили відповідного листа Херсонській місцевій прокуратурі з клопотанням про представлення інтересів міської ради з порушеного питання в судах. Вони ще не подали відповідний позов, але ми сподіваємось на їх допомогу", - підкреслює він.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

пап