Учні 53-ї школи, які потрапили в лікарню через отруєння, виписані. Причина захворювання поки не встановлена


18 апреля 2017 года.

Усі учні ЗОШ №53, які потрапили в інфекційну лікарню через харчове отруєння, виписані. Про це повідомляє управління освіти Херсонської міської ради.

У зв'язку з реєстрацією випадків гастроентероколіту у Херсонській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 53 Херсонської міської ради після споживання їжі у шкільній їдальні Херсонським міськрайонним відділом «Херсонського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров'я України» проведено лабораторні дослідження.

За їх даними 13 квітня поточного року було обстежено шість чоловік контактних (робітники харчоблоку), сім контактних дітей - патогенних бактерій не виділено; відібрано шість проб води питної - всі проби відповідають нормативам; відібрано 40 змивів на пат флору - патогенних бактерій не виділено; 39 змивів на бактерії кишкової палички - в 8 змивах виділені бактерії кишкової палички; відібрано 17 проб харчових продуктів в 7 пробах виділені бактерії кишкової палички.

Наразі комісія не встановила, що саме викликало захворювання учнів. Аналізи відправлено на більш детальні лабораторні дослідження.

У школі проведена дезінфекція з приводу гастроентероколіту, а саме: обробка санвузлів, сантехобладнання та прибирального інвентарю в корпусах молодшої і старшої школи, з використанням робочих дезрозчинів «Бланідас -300».

Довідка. Кишкова паличка - вид палочковидной бактерії, яка широко поширена в нижній частині кишечнику людей і теплокровних тварин. Велика частина штамів цього мікроорганізму є нешкідливою. Однак у деяких випадках розглянута бактерія може викликати харчові отруєння. Кишкова паличка передається від людини до людини. Бактерія може жити не лише у травному тракті, а у деякий час виживати у навколишньому середовищі. Присутність такого мікроорганізму в кишечнику не є патологічним. Адже він бере участь у боротьбі з різними хвороботворними бактеріями, які тим чи іншим шляхом потрапляють в ШКТ, а також сприяє кращим обмінним травним процесам і розвитку імунітету людини.

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости