У суді озвучили тексти погроз Мангера людям, які свідчили проти нього

У суді озвучили тексти погроз Мангера людям, які свідчили проти нього
14 июля 2020 года.

Апеляційний суд Києва 13 липня залишив під вартою голову Херсонської облради Владислава Мангера, якого підозрюють у замовленні смертельного нападу на Катерину Гандзюк.

Адвокати просили відпустити їх клієнта додому. Під час засідання вони озвучили багато матеріалів зі справи, у тому числі про адресатів та можливі причини погроз Мангера. Watchers media розповідає, що стало відомо в суді.

Мангер, ймовірно, погрожував двом свідкам - фігурантам херсонського злочинного угрупування. 

Голова Херсонської облради більше року після оголошеної йому підозри був на свободі і майже не мав обмежень, бо вніс заставу. У червні цього року в Офісі генерального прокурора повідомили, що Мангер, нібито, погрожує двом свідкам у справі.

Відразу після цього прокурори попросили суд арештувати Мангера. Він до суду не з'явився, і тоді суддя Ільєва дозволила правоохоронцям затримати його. А згодом вирішила арештувати підозрюваного на два місяці.Як з'ясувалося, ті двоє, кому нібито погрожував Мангер, є фігурантами справи про злочинне угрупування, яке діяло в Херсоні у період, коли на Катерину Гандзюк напали та облили її кислотою. Павло Пилипенко та Сергій Брага, за даними прокуратури, чули розмову засудженого за напад на Катерину Гандзюк Сергія Торбіна та підозрюваного Олексія Левіна у час, коли вони ще не були офіційними фігурантами справи. Мангер, за даними прокуратури, фігурував у тій розмові як замовник нападу на Катерину.

Пилипенко останні два місяці сидів у СІЗО, а Брага був під домашнім арештом. У цей період вони обоє отримали погрози.

«Пилипенко мені підтвердив, що йому надходили погрози. Він назвав прізвиська людей, які йому погрожували у СІЗО. Ми критично поставилися до його слів, і перевели його в іншу установу. Потім від дружини Пилипенка ми отримали інформацію, що їй також надходять підозри», - розповів прокурор Андрій Синюк.

Донька Пилипенка знайшла у поштовій скриньці записку, адресовану її матері - дружині Пилипенка. У записці зазначалося, що її може чекати доля Катерини Гандзюк.

На телефон Сергія Браги приходило кілька повідомлень з погрозами. Останнє мало такий зміст:

«Що не ясно? Не дійшло з першого разу? Перестаньте з Пашею мутити воду. Вам ніхто не допоможе. Третій раз писати не будемо».

Згодом прокуратурі стало відомо, що погрози звучали і в адресу Ігоря Павловського, який зараз знаходиться у СІЗО через підозру в організації того ж злочинного угрупування, куди нібито входили Пилипенко та Брага.

Павловського також офіційно підозрюють у тому, що він знав про підготовку нападу на Катерину Гандзюк, і не повідомив про це. Неофіційно друзі та родина загиблої активістки вважають Павловського співорганізатором нападу, а м'яке формулювання його підозри - вважають позапроцесуальною поступкою слідства щодо нього в обмін на свідчення проти Мангера, які він так і не дав.

Сергій Брага, за словами прокурора Синюка, став свідком, як невідомий чоловік говорив Павловському, що знає, де саме в Німеччині живе його донька.

«Це не поодинокий дзвінок, який ми використали, щоб ув'язнити Мангера. Це система, яка не зупинялася, поки ми не змінили запобіжний захід. Вказані погрози почалися саме після того як Брага і Пилипенко надали свідчення, які вони раніше не надавали», - пояснив Синюк.

Адвокати Мангера розкритикували доводи прокурора. Захисник Андрій Мурашкін зазначив, що доказів причетності Мангера до цих повідомлень у прокуратури немає. А погрози Пилипенку він пов'язав зовсім з іншими обставинами.

Адвокати кажуть, що свідок у справі Мангера «образив» кримінальних авторитетів і погрози отримує від них

За словами Мурашкіна, Пилипенко у 2014 році був військовим і проходив службу неподалік від лінії розмежування. Тоді, за версією адвоката, він зупинив фуру із контрабандними цигарками, що їхала з окупованої Росією території Донбасу.

Товар призначався для ув'язнених в українських колоніях.В результаті, зазначив Мурашкін, фуру знайшли без товару, а її водій зник. Кримінальні авторитети, нібито, ініціювали пошук Пилипенка, аби йому поститися. На думку Мурашкіна, саме від цих кримінальних авторитетів він отримував погрози.

Свої слова про злочин Пилипенка адвокат нічим не підтвердив, зокрема не надав відомостей про кримінальну справу щодо цієї події, де фігурував би Пилипенко або принаймні факт про зниклого водія фури.

Зазначимо, що серед злочинів, у яких підозрюють Пилипенка, немає згадки про цей епізод. Крім того, за словами адвокатів, він пішов на співпрацю зі слідством у справі про херсонське злочинне угрупування і нещодавно вийшов на свободу.

Натомість, за даними прокуратури, Мангер мав зустріч із кримінальними авторитетами, з якими домовився про тиск на можливих свідків, що могли б дати свідчення проти нього. Ця зустріч нібито відбулася 29 травня.

Адвокат Мурашкін заперечив і заявив, що того дня Мангер спочатку мав засідання фракції, а пізніше сесію облради, на якій він був головуючим. На підтвердження цього він приніс свідчення депутатів із фракції Мангера.
Таким чином адвокати намагалися спростувати основні аргументи прокуратури, аби апеляційний суд відпустив Мангера з-під варти. Однак, суддя Валерій Лашевич залишив його в СІЗО.

Адвокати добились, аби суд переглянув рішення про затримання Мангера

Крім глобальної поразки в апеляційному суді, адвокати Мангера отримали і невелику перемогу. Апеляційний суд зобов'язав Печерський суд переглянути рішення про затримання Владислава Мангера. Цього своєю скаргою досяг адвокат Олександр Шадрін.

12 червня Мангер не прийшов до Печерського суду, де за ініціативи прокуратури мали вирішити, чи варто брати підозрюваного під варту через факти погроз на свідкам. Згодом Мангер намагався лягти до лікарні, аби уникнути арешту.

15 червня суддя Ільєва дозволила затримати Мангера, аби доставити його до суду. А пізніше виправила описку у своєму рішенні і вказала, що дозволяє просто затримати Мангера. У перерві засідання працівники СБУ затримали підозрюваного і відвезли до СІЗО. Захисники заявили про його викрадення.

У своїй апеляції Олександр Шадрін стверджував, що суддя
Ільєва не могла розглядати це питання без адвокатів та прокурора. Натомість прокурор Андрій Синюк порушень у діях судді не побачив.

Зрештою суддя вирішив, що Печерський суд має повторно розглянути це питання про затримання Мангера.

Фото та текст: Артур Пріхно

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

пап