У Скадовську від політичних партій вимагають укладання договорів з КП для встановлення агітаційних наметів


14 февраля 2019 года.

У місті Скадовськ Херсонської області міська рада зобов'язує осередки політичних партій, які хочуть встановити агітаційні намети, укладати угоди з комунальним підприємством та встановлювати намети лише в місцях, визначених радою.

Згідно з рішенням Скадовської міської ради від 31 січня «партійні осередки, що розміщують агітаційні намети в місті, повинні укласти угоди з КП «Очисні споруди» на користування послугами з прибирання та вивезення твердих побутових відходів із займаних територій».

12 лютого до спостерігача Громадянської мережі ОПОРА звернувся представник Скадовської районної організації однієї з партій, зазначивши, що окрім вимоги укладати договори з КП, міська рада наполягає на тому, щоб агітаційні намети мають були встановлені тільки в місцях, визначених її рішенням.

Як зазначив радник ОПОРИ з юридичних питань Павло Романюк, встановлення наметів має повідомлювальний характер як форма мирних зібрань. В зазначеному випадку відсутні підстави для обмеження реалізації права на мирні зібрання передбаченого Конституцією України. В разі незгоди зі встановленням наметів, органам місцевого самоврядування слід звернутися до суду.

Встановлення агітаційних наметів є однією з форм і засобів передвиборчої агітації, відповідно до ч. 9 ст. 58 Закону України «Про вибори Президента».

Громадянська мережа ОПОРА нагадує, що згідно зі ст. 39 Конституції України громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно сповіщаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости