У Музиківській ОТГ готові розпочати облаштування публічного простору - результати публічної консультації

У Музиківській ОТГ готові розпочати облаштування публічного простору - результати публічної консультації
24 января 2019 года.

Місцева влада готова сприяти створенню публічного простору в селі Музиківка Херсонської області, втім розробку та реалізацію проекту запустить після більш широкого обговорення з мешканцями. Про це заявили учасники публічної консультації, яку організувала громадська організація "Центр UA" 22 січня в Музиківській ОТГ.

Мешканцям Музиківки бракує місця для проведення заходів, дозвілля й активного відпочинку. За словами представників місцевої влади та активістів, облаштування публічного простору має стати серйозним об'єднуючим фактором для громади села. Секретар сільської ради Людмила Погрібна припустила, що географічна наближеність села до обласного центру поступово перетворює Музиківку на "спальний район" Херсона. Це призводить до втрати ідентифікації мешканців об'єднаної громади як музичан.

Також вона зазначила, що в бюджеті ОТГ щороку передбачені кошти на реалізацію різних проектів, але до 2019 року перевага надавалась інфраструктурним об'єктам:

"Маємо визнати: фінансуючи, наприклад, ремонти водогону, ми не завжди можемо "потягнути" ще й об?єкти культури. Хоча це неправильний підхід", - прокоменувала Людмила Погрібна.

Представники сільської ради визнали готовність розглядати різна підходи до фінансування проекту міського простору, втім запропонували перед розробкою визначитись із форматом проекту.

"Вважаю, потрібно провести широке обговорення формату майбутнього простору. У нас вже є досвід подібних опитувань, який допомагає ухвалити збалансовані рішення", - зауважила спеціаліст з молодіжної політики Музиківської сільради Марина Гажур.

На її думку, ідеальним варіантом облаштування простору може стати "модульний" проект, який дозволяв би створювати окремі частини об'єкта поступово. Наприклад, спочатку облаштувати легкі конструкції альтанок та місце для перегляду фільмів на відкритому повітрі, а пізніше дообладнати простір відповідно до побажань і потреб мешканців громади.

У більшості учасників консультації є побажання по облаштуванню простору. Наприклад, обладнати місцевий простір пропонують неполаліку від сільської бібліотеки, аби взяти за основу напівготовий майданчик біля сільради. Також прозвучали думки, що будівництво можна почати вже цього року за рахунок коштів, передбачених у бюджеті ОТГ для проектів "Бюджету участі". Відповідальними за роботу над пропозиціями визначили представників молодіжної ради та сільської ради Музиківської ОТГ, які найближчим часом структурують різні варіанти та розпочнуть обговорювати їх з усіма заінтересованими сторонами.

Всі учасники публічної консультації впевнені: варто розробити проект простору таким чином, щоб його будівництво відбувалось в декілька етапів, кожен з яких можна було б адаптовувати під побажання та інтереси відвідувачів.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости