У міськраді хочуть провести конкурс на визначення операторів паркувальних майданчиків


21 октября

Заступник міського голови Оксана Рукавішнікова, в.о. заступника міської ради Юрій Стельмашенко, начальник управління аудиту та контролю Тетяна Кузенкіна провели спільну нараду з питань організації стоянок, парковок та справляння на території міста Херсона місцевого збору за місця для паркування транспортних засобів.

На нараді йшлося про ситуацію, що склалася на комунальному підприємстві «Сервіс- Центр», яке здійснює організацію та експлуатацію стоянок, парковок та справляє на території міста місцевий збір за місця для паркування транспортних засобів, організовує та експлуатує автомобільні стоянки тощо.

Аналіз ефективності використання майна, фінансових ресурсів та інших активів комунальним підприємством показав, що воно так побудувало свою діяльність, що міський бюджет впродовж кількох років недоотримав значну суму доходу.

Зокрема, до вартості послуг, які надавались підприємством, не включено збір за паркування транспортних засобів, внаслідок чого за останні три роки надходження до бюджету скоротилося у кілька раз. По 40 договорам, що були укладені підприємством, занижена площа майданчиків та кількість місць паркування, внаслідок чого занижена вартість послуг та недоотримано збір за паркування транспортних засобів.

Нині на баланс комунальному підприємству передано частину вулично-дорожньої мережі міста 305 майданчиків для паркування 2610 транспортних засобів, в тому числі 38 майданчиків, що визначені, як спеціальні земельні ділянки для провадження діяльності із забезпечення паркування, 267 майданчиків - службових парковок, а також 5 земельних ділянок під розміщення автостоянок (загальною площею 9 608 м/кв). Втрачається можливість отримання доходу від невикористання автостоянок власне комунальним підприємством, адже вони за незначну плату передані в користування іншим суб'єктам господарювання.

На нараді дійшли згоди, що для забезпечення цільового використання земельних ділянок територіальної громади, на яких розташовані паркувальні майданчики, та стабільних надходжень до бюджету територіальної громади збору за паркування необхідно терміново:
- внести зміни до Положення про організацію паркування транспортних засобів з урахуванням чинного законодавства у зазначеній сфері.
- провести інвентаризацію майданчиків для паркування, що перебувають на балансі підприємства, скласти перелік тих, що потребують визначення як службові та подати на затвердження виконавчому комітету.
- розрахувати та затвердити на виконавчому комітеті тарифи на послуги, що надаються КП "Сервіс Центр", в складі яких передбачити збір на паркування.
- провести конкурс на визначення операторів паркувальних майданчиків.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости