У Каховці здорожчала вартість харчування дітей


14 января 2019 года.

Фахівцями управління освіти міської ради було підготовлено проект рішення виконавчого комітету міської ради про встановлення вартості харчування в закладах освіти міста на 2019 рік.

Про це повідомив керівник відділу освіти Каховської міськради Михайло Гончар.

!Необхідність підготовки нового документа пов'язана зі зниженням протягом останнього часу якості (калорійності) харчування до 57-67 % в дитсадках і до 76-78 % у школах. Це викликано здорожчання вартості основних груп продуктів харчування (м'яса, молочних продуктів, хлібобулочні вироби, крупи, овочі)", - наголосив він.

В дитсадках передбачається збільшити вартість дітодня, в залежності від віку, на 1,44 - 3,62 грн. і його нова вартість буде становити 19,76 - 42,12 грн.

Для зменшення фінансового навантаження на батьків, пропонується залишити минулорічну норму, що батьки оплачують лише 50 % вартості, інші 50 % компенсуються за рахунок міського бюджету.

Розширено перелік осіб які повністю звільняються від плати за харчування, як в школах, так і дитсадках, а саме: діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти-інваліди, діти з малозабезпечених родин, діти учасників бойових дій в зоні проведення АТО і ОСС, діти батьків які мають статус учасників бойових дій на території Афганістану, діти учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, які отримали статус інвалідів, родини в яких сукупний дохід на кожного члена сім'ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму); на 50 % розміру плати звільняються родини, які мають статус багатодітних.

Як і минулого року, 100 % плати за харчування утримується з родин які не зареєстровані на території міста і/або не працюють на його підприємствах.
Другий рік поспіль Любимівська селищна рада перераховує до міського бюджету компенсацію на утримання дітей в дитсадках міста, тому любимівці користуються пільгами передбаченими для містян.

Учні 1-4 класів будуть і надалі харчуватися безкоштовно. Проектом рішення пропонується збільшити вартість харчування для них з 7,5 до 9 грн. На 2 грн. буде збільшено вартість харчування для учнів пільгових категорій. Для них дітодень буде складати 13-15 грн.

В результаті затвердження вищезазначеного рішення якість (калорійністі) харчування у дитсадках збільшиться до 61-71 %, і до 88-92 % у школах.

Нажаль, дане рішення не вирішує питання щодо забезпечення 100 % калорійності харчування, та повного охоплення безкоштовним харчуванням учнів 5-11 класів, так як це напряму залежить від фінансових можливостей міського бюджету. Зазначимо, що у проекті міського бюджету на 2019 рік на організацію харчування дітей в закладах освіти міста передбачено майже 7 млн. грн.

З метою уникнення будь-яких непорозумінь і викривлень з приводу організації харчування дітей, проектом рішення передбачено обов'язкову норму щодо залучення адміністрацією навчальних закладів до процесу формування перспективного меню представників батьківської громадськості.

Теги: каховка
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

шипшина