У Каховці пройшла Всеукраїнська науково-практична краєзнавча конференція

У Каховці пройшла Всеукраїнська науково-практична краєзнавча конференція
17 сентября 2018 года.

14-15 вересня 2018 року у місті Каховка Херсонської області, за ініціативи Виконавчого комітету Каховської міської ради, під егідою Херсонської обласної організації Національної спілки краєзнавців України та у партнерстві з Новокаховським гуманітарним інститутом Університету «Україна» (ректор Г. Севрюков) і Каховським історичним музеєм - філією Херсонського обласного краєзнавчого музею (завідуюча С. Сидьолкіна) пройшла третя Всеукраїнська науково-практична краєзнавча конференція «Минуле і сучасність: Таврія. Херсонщина. Каховка».

Цьогорічний краєзнавчий форум традиційно відбувся напередодні Дня міста Каховки та був приурочений до 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки, 95-річчя створення Каховського району, 150-річчя виникнення Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, 145-річчя заснування Наукового товариства імені Шевченка.

Аудиторія конференції була доволі чисельною та представлена вісьмома регіонами України, зокрема Запорізькою (м. Запоріжжя, Мелітопольський район), Кіровоградською (м. Кропивницький), Херсонською (м. Херсон, смт. Нижні Сірогози, м. Каховка, смт. Асканія-Нова, смт. Новотроїцьке, смт. Нова Маячка, м. Скадовськ, м. Нова Каховка, Нововоронцовський район, с. Каїри Любимівської ОТГ), Миколаївською (м. Первомайськ, м. Миколаїв, Новобузький та Новоодеський райони), Хмельницькою (м. Кам'янець-Подільський), Житомирською областями (м. Бердичів) та м. Київ.

З вітальним словом до краєзнавців звернулися почесні гості конференції: Каховський міський голова Андрій Дяченко, голова районної ради Тетяна Тертична, голова районної державної адміністрації Валерій Салтиков.

Як наголосив у вітальному слові відповідальний секретар Національної спілки краєзнавців України, к.і.н. Володимир Дмитрук, цінність цієї конференції полягає у тому, що вона ініційована і підтримується місцевою владою, проходить не в обласному центрі, а у звичайному місті, та стала міцним комунікаційним майданчиком для місцевих краєзнавців. За дорученням президії Спілки, Володимир Дмитрук зачитав до учасників конференції вітальне звернення голови НСКУ, члена-кореспондента НАН України, д.і.н Олександра Реєнта та вручив грамоти і подяки активістам краєзнавчого руху Херсонщини: голові обласної організації НСКУ, к.і.н Олексієві Макієнку, к.і.н Єгору Сидоровичу, д.е.н. Вадиму Яровому, архівісту Ірині Сінкевич, ветерану краєзнавчого руху Аллі Яблонській, ініціатору проведення конференції, начальнику управління освіти Каховської міської ради, к.п.н. Михайлові Гончару.

У пленарній частині науковцями Херсонського державного університету, д.е.н Вадимом Яровим та к.і.н Єгором Сидоровичем був презентований інтелектуальний продукт: проект розвитку активних видів туризму «Мандруймо Херсонщиною»; дослідник з смт. Новотроїцьке Артем Горобець познайомив слухачів зі своєю новою працею «Топонімічний словник Новотроїцького району Херсонської області», а краєзнавець з смт. Горностаївка Олена Ташкінова продемонструвала власне видання «А колись було...», що нещодавно вийшло з нагоди 230-річчя селища.
З цікавістю учасники конференції заслухали доповіді к.і.н Олексія Макієнка «Земське самоврядування та гетьманська адміністрація на Херсонщині в 1918 р.: проблеми взаємовідносин»; краєзнавця з Нової Каховки Анатолія Неділька «Виноградарство і виноробство Каховщини у ХІХ - на початку ХХ ст.: на перехресті інтересів держави і громади (за матеріалами Дніпровського повітового земства Таврійської губернії)»; завідуючої Каховським історичним музеєм Світлани Сидьолкіної «Міфи громадянської війни. Д. М. Карбишев і військово-інженерні укріплення Каховського плацдарму». Після пленарного засідання плідна робота продовжилась у п'яти тематичних секціях конференції.

Наступного дня учасники конференції та каховчани здійснили експедицію до смт. Горностаївка, де мали можливість познайомитись з досвідом краєзнавчої роботи місцевих краєзнавчого та етнографічного музеїв, які створила і очолює ентузіастка краєзнавства, колишня учителька Олена Ташкінова. Учасники експедиції відзначили високий рівень громадської підтримки мешканців селища пошукової роботи Олени Миколаївни та всебічну підтримку з боку селищної ради та її голови Дмитра Ляхна. А на згадку про Горностаївку усі краєзнавці отримали в дарунок книжку О. Ташінової «А колись було...» та пригостилися смачним козацьким кулішем, що наварили козаки Горностаївського куреня Війська Запорізького Низового.

За результатами роботи конференції буде підготовлено друкований збірник доповідей, з електронним варіантом якого можна буде ознайомитися за посиланням: https://independent.academia.edu/МГончар

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

шипшина