У художньому музеї відкрилась виставка живопису «Єгор Толкунов. Мій храм»

У художньому музеї відкрилась виставка живопису «Єгор Толкунов. Мій храм»
7 июня 2017 года.

У Херсонському обласному художньому музеї ім. О. О. Шовкуненка відкрилась виставка живопису «Єгор Толкунов. Мій храм», присвячена християнському святу Пресвятої Трійці. В залі представлено 27 живописних робіт з колекції музею та майстерні художника.

В експозиції репрезентовано образи монастирських старців, пройняті глибокою духовною напругою і водночас піднесенням. Релігійна тема у творчості художника не випадкова, адже син Толкунова обрав усамітнений шлях пізнання Бога, ставши ієромонахом. Він - один з центральних образів на полотнах художника.

Єгор Толкунов також брав участь у розписі церкви с. Стара Богданівка, що поблизу Миколаєва, написав декілька десятків образів святих, апостолів, мучеників для іконостасу. Звертання до пошуку істини, релігійне підґрунтя робіт Єгора Толкунова є важливою складовою його творчості.

Разом із тим майстер залишається різноплановим живописцем. Понад півсотні урбаністичних пейзажів, портретів, абстрактних творів художника зберігається у Херсонському обласному художньому музеї ім.О.О.Шовкуненка. Одне з полотен, портрет херсонського художника Володимира Гончаренка, Толкунов подарував музею напередодні.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

шипшина