У Херсонському обласному протитуберкульозному диспансері обговорили надання послуг хворим на туберкульоз

У Херсонському обласному протитуберкульозному диспансері обговорили надання послуг хворим на туберкульоз
25 марта 2016 года.

За технічної підтримки проекту USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні» 24 березня 2016 року в приміщенні КЗ «Херсонський обласний протитуберкульозний диспансер» відбувся семінар «Вдосконалення надання послуг хворим на ТБ та ТБ/ВІЛ в закладах первинної медико-санітарної допомоги за підсумками менторингових візитів в 2015 році».

Захід організований Департаментом охорони здоров`я облдержадміністрації та ДУ «Український центр контролю за соціально небезпечними захворюваннями МОЗ України» для керівників закладів первинної медико-санітарної допомоги, представників Центру профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІДом, районних та міських фтизіатрів.

Семінар приурочений до Всесвітнього та Всеукраїнського дня боротьби з туберкульозом і покликаний покращити знання лікарів первинної ланки щодо надання послуг хворим на туберкульоз. Також на семінарі оцінювали якість надання медичної допомоги хворим на туберкульоз за 2015 рік, шукали шляхи вирішення проблемних питань, акцентували увагу на організації контрольованого лікування пацієнтів у медичних закладах.

Епідеміологічну ситуацію з туберкульозу і ТБ/ВІЛ в світі та Україні окреслила Олена Дюжева, спеціаліст ДУ «Український центр контролю за соціально небезпечними захворюваннями МОЗ України» та куратор Херсонської області щодо туберкульозу. За її словами, Херсонська область показова і в боротьбі з туберкульозом досягає значних успіхів. Вікторія Табунщик, спеціаліст з туберкульозу проекту USAID «Посилення контролю за туберкульозом в Україні» відмітила, що завдяки плідній праці показники захворюваності покращуються щороку.

Щороку в світі захворює на туберкульоз 9 млн осіб, близько 1,5 млн осіб помирають. Майже 80 000 із померлих - діти. Туберкульоз - це також одна із трьох головних причин смерті жінок віком від 15 до 44 років та головна причина смерті людей, які живуть з ВІЛ. Україна посідає третє місце в Європі за тягарем поєднаної інфекції туберкульоз/ВІЛ.

На важливості продовження активної боротьби з епідемією туберкульозу акцентував увагу Юрій Ромаскевич, головний лікар Херсонського обласного центру здоров`я та спортивної медицини. «Показники захворюваності на туберкульоз в області оптимістичні, успіхи є, але хвороба досі не подолана. Сімейні лікарі найкраще знають пацієнтів на своїх дільницях, хто пройшов профілактичне обстеження, а хто ні. Тому їх роль у виявленні та лікуванні хворих дуже значна», - зазначив він.

На прикладі ЦПМСД Білозерського району за допомогою головного лікаря цього закладу Лілії Плахтирь було розглянуто питання забезпечення амбулаторного контрольованого лікування хворих на туберкульоз у закладах первинної медичної допомоги.

На ряду із епідемією чутливого до лікарських засобів туберкульозу продовжує зростати кількість хворих на мультирезистентний туберкульоз та туберкульоз поєднаний з ВІЛ-інфекцією. Особливостям виявлення і діагностики туберкульозу у ВІЛ-інфікованих була присвячена доповідь Наталії Риженко, головного лікаря обласного центру профілактики і боротьби зі СНІДом.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости