У Херсонській обласній раді відбулась інформаційна сесія про приєднання до міст обласного значення

У Херсонській обласній раді відбулась інформаційна сесія про приєднання до міст обласного значення
26 июля 2018 года.

25 липня в Херсонській обласній раді відбулась інформаційна сесія «Децентралізація - наступні кроки: приєднання до міст обласного значення, секторальні реформи, нові засади адміністративно-територіального устрою» за участю координатора Центрального офісу реформ при Мінрегіоні Юрія Ганущака. Організатором заходу виступив Херсонський Центр розвитку місцевого самоврядування, який створено за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Юрій Ганущак розповів про нові законопроекти та як вони вплинуть на функціонування ОТГ:

- Має бути відповідальність, має бути прийнятий закон про здійснення нагляду за органами місцевого самоврядування, - зазначив координатор ЦОР.

Має бути прийнятий закон, який здійснюватиме контроль за ОМС, але він має бути формалізований, для того, щоб створювати простір для співпраці. Перша позиція - це консультація, яка передбачає звернення за допомогою до органу нагляду з боку посадової особи місцевого самоврядування.

Моніторинг передбачатиме публікацію всіх рішень на офіційному сайті, до тих пір поки вони не будуть опубліковані - не можуть вступити в силу.
Законопроект передбачає 3 місяці, коли орган нагляду має право повідомити про те, що рішення має бути переглянуте або скориговане, якщо суперечить або порушує закон. Якщо ОМС не будуть реагувати на попередження, передбачається суд.

Ще одне питання яке розглядає парламент - це питання про бездіяльність місцевих рад.
Одна із можливих причин розпуску ради, яка також розглядається для закріплення в законопроекті - не прийняття бюджету до 1 квітня. Також законопроект має врегулювати питання дублювання функцій один одного різними органами.

Також Юрій Ганущак розповів про законопроект присвячений адміністративно-територіальному устрою:

- Це рамковий законопроект, в якому вводиться поняття адміністративно-територіальної одиниці. РДА на рівні громади не буде, а на рівні району буде. Районів буде мало, головне їх завдання - це державна влада. Всі мережі мають бути зв'язані в одну - мережа «область» та мережа «район».

Чому у нас є закон про об`єднання і немає закону про роз'єднання? Громади, які хочуть змінити свій склад, мають враховувати, що спроможність не має впасти. Трансферти з державного бюджету не повинні збільшуватись. Якщо дотація збільшується - Кабмін не пропустить!

Стосовно питання меж - межа району проходить по зовнішній межі громади, а от межа громади - по проекту землеустрою. Альтернатива - затвердження карти у парламенті. Як правило, межі будуть проходити по полях.

- Це два законопроекти, які зараз розглядаються і ви маєте бути в курсі з їх приводу, - зазначив Юрій Ганущак.

Захід проведено за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

шипшина