У Херсоні з початку року зареєстрували 18 випадків з підозрою на кір


22 января 2019 года.

З початку 2019 року  у Херсоні зареєстровано 18 випадків з підозрою на кір, у тому числі у 8 дорослих і у 10 дітей. Про це повідомляють в управлінні охорони здоров'я міськради.

У Міністерстві охорони здоров'я України наголошують, що вірус кору - надзвичайно заразний, він швидко передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час вдихання найдрібніших крапель слизу, які потрапили в повітря при чханні, кашлі або розмові хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.

Інкубаційний період кору (тобто період, коли симптоми ще не проявляються) становить 6-21 днів. Далі починається період захворювання з такими симптомами: висока температура, головний біль, нежить, сухий кашель, збільшення лімфовузлів, запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, гнійні виділення), діарея та блювота. На 4-5 день хвороби з'являється червоний висип, який починається зі шкіри голови й обличчя, а згодом розповсюджується на все тіло. Хвороба із симптомами триває до 4 тижнів і більше.

Захворювання може призвести до пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку - енцефаліту, інших серйозних ускладнень.

На сьогодні існує високий ризик захворювання на кір серед дітей, які не отримали щеплення. Підлітки та дорослі, які раніше не хворіли на кір і не робили щеплення, також залишаються вразливими до захворювання. У дорослих кір зазвичай має набагато тяжчий перебіг.

Пам'ятайте, що специфічного лікування від кору немає. Лише вакцинація формує специфічний імунітет, унаслідок чого організм людини стає нечутливим до захворювання.

Згідно з календарем в Україні, в 12 місяців проводять перше щеплення від кору, а в 6 років - планову ревакцинацію. Ці дві дози вакцини забезпечують захист організму від кору.

Теги: кір, херсон
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости