У Херсоні відбулась відкрита дискусія «Повернення до мирного життя після демобілізації. Обмін досвідом»


10 ноября 2016 года.

Проблеми соціальної адаптації демобілізованих воїнів АТО, їх працевлаштування та самореалізація, соціальний захист, правова та психологічна допомога обговорювалися 4 листопада в Херсонській міській раді.

Організаторами заходу виступили ГО «ІРЦ «Правовий простір», Херсонське регіональне відділення Асоціації міст України, Херсонський обласний центр допомоги учасникам АТО при ОДА у співпраці з ГО «Інститут миру і порозуміння». У заході також взяли участь демобілізовані воїни АТО, представники органів місцевого самоврядування, державної влади, системи БПД, організацій громадянського суспільства та ЗМІ.

Форум пройшов у форматі «вільний мікрофон»: представити та обговорити свій досвід приїхали представники громадських організацій із Харківської, Київської, Миколаївської, Сумської і Херсонської областей.

«Наша мета - обговорити такі важливі для демобілізованих питання, як працевлаштування, соціальний захист, правова і психологічна допомога», - заявила директор ГО «ІРЦ «Правовий простір» Наталя Бімбірайте. А присутній на заході мер Херсона Володимир Миколаєнко додав: «Хлопці захищали і захищають нас. Ми повинні дбати про них, і сьогоднішня дискусія - кращий спосіб обговорити проблеми, що хвилюють демобілізованих».

Херсон: правова та психологічна допомога учасникам АТО та їхнім родинам

Про життя, яке тривалий час балансувало між життям і смертю, між нервових зльотів та падінь... розказав о. Андрій Калита - священик Храму Пресвятої Трійці (УПЦ КП), який поїхав у зону АТО служити капеланом.

Отець Андрій допомагає соціально адаптуватися не тільки воїнам АТО, а й їхнім родинам. Не секрет, що після демобілізації не всі вчорашні бійці психологічно готові до мирного життя. Загострене почуття справедливості, нетерпимість до порушень або будь-яких проявів неповаги не завжди сприймаються в суспільстві з розумінням. І як наслідок - розлад у сім´ях, зловживання спиртним, кримінал, навіть самогубство. Андрій Калита розказав про Херсонський обласний благодійний фонд «Джерело життя» та проект «Школа небайдужих громадян», який запускають на Херсонщині, організатори якого хочуть охопити всі райони області, аби якісно і вчасно надавати бійцям АТО психологічну та юридичну допомогу, а також змусити владу виконувати свої функції. Адже, зі слів ветеранів АТО, державний бюрократизм та політиканство, якими пронизано суспільство, є повною протилежністю відносинам на фронті - вони дисонують з щирою дружбою, теплотою, безкорисною підтримкою. А до цього додаються стреси побутового рівня: як знайти роботу, бо деякі роботодавці не хочуть працевлаштовувати ветеранів АТО через їх емоційно-бурхливу активність. Крім працевлаштування, демобілізовані стикаються з масою інших проблем - підтвердження участі в бойових діях, юридичні питання майнового характеру, отримання виплат, земельних ділянок тощо.

Безоплатна правова допомога

Про соціальну програму Уряду України, що гарантує нашим громадянам ефективний захист їхніх прав, розповіла директор Регіонального центру з надання БВПД у Херсонській області Марина Єлисєєва.

Вона пояснила, як працює система безоплатної правової допомоги, як проходить захист та представництво в судах, про складення документів процесуального характеру, а також відповіла на численні запитання присутніх ветеранів: кого, згідно з Законом України, можна вважати учасниками бойових дій; хто має право на пільги та ґарантії соціального захисту, чи передбачені пільги для членів сімей ветеранів АТО тощо.

Влучні роз´яснення Марини Єлисєєвої визвали неабияку зацікавленість у учасників форуму, але реґламент не дав змогу відповісти на всі запитання.

Тему продовжив начальник відділу забезпечення якості правової допомоги та підвищення кваліфікації адвокатів Максим Магда, котрий розказав про діяльність новостворених бюро правової допомоги та нагадав номер безкоштовної гарячої лінії.

Наталя Козаренко, координатор громадських приймалень Української Ґельсинської Спілки з Прав Людини (УГСПЛ) і керівник громадської приймальні Херсонського обласного Фонду милосердя та здоров´я, відповіла на запитання, чому важливо документувати порушення прав людини: «Військовий конфлікт на сході України триває вже понад два роки. Попри роботу правоохоронних органів та старання правозахисних організацій, більшість злочинців і досі залишається на волі. Натомість далеко не всі постраждалі отримали належну компенсацію, та й самі факти порушень прав людини не завжди є визнаними. Аби відновити справедливість та зібрати достатню кількість свідчень, правозахисники займаються документуванням порушень прав людини».

Треба зазначити, що форум виявився досить насиченим і змістовним, презентації - цікавими та надихаючими на створення чогось нового. По завершені заходу було зібрано всі пропозиції та зауваження для формування міських, районних та обласних програм.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

пап