У Херсоні стартував проект соціального супроводу хворих на туберкульоз


22 января 2017 года.

З початку 2017 року в Херсоні розпочалась реалізація нового проекту «Забезпечення якісного соціального супроводу хворих на туберкульоз, які знаходяться на амбулаторному лікуванні у м. Херсоні». Проект буде впроваджувати Херсонський обласний благодійний фонд «Мангуст», консультативну допомогу надаватиме головний позаштатний фтизіатр Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Галина Коваль.

19 січня відбулась перша робоча зустріч координаторів проекту з медичними працівниками фтизіатричної служби міста та кабінетів контрольованого лікування (ДОТ-кабінет). В ході зустрічі безпосередні виконавці знайомились з усіма нюансами своїх нових обов'язків.

Відтепер хворі на туберкульоз, що знаходяться на амбулаторному лікуванні, зможуть отримувати ліки за межами ДОТ-кабінету тоді, коли їм зручно. Доставку медпрепаратів і контроль за їх вживанням здійснюватимуть 7 медсестер ДОТ-кабінетів міста в неробочий час.

Такий підхід буде зручним для пацієнтів, які не можуть відвідувати медичні заклади щодня за станом здоров'я або через професійну зайнятість. Він забезпечить безперервність лікування туберкульозу, що має важливе значення, адже саме перерваний курс лікування є причиною виникнення стійкості до ліків.

Сумлінні пацієнти двічі за період терапії отримуватимуть продуктові набори, а по завершенню курсу заохочувальний приз - сертифікат на покупки. Для медичних працівників передбачено грошові премії.

«Щороку серед хворих на туберкульоз 78% - це непрацюючі особи працездатного віку та пенсіонери, тому соціальний супровід, продуктові набори будуть заохочувати їх продовжувати лікування», - зазначила Галина Коваль.

Фінансування проекту здійснюватиметься за кошти Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. За словами Петра Полянцева, старшого спеціаліста відділу управління проектом Глобального Фонду Всеукраїнської мережі ЛЖВ, лише в Херсонській області в проекті задіяні медики, в інших областях цією роботою займаються соціальні працівники.

За останні 10 років захворюваність на туберкульоз в Херсонській області знизилась в 2,5 рази. Новий проект є ще одним кроком на шляху до боротьби із туберкульозом.

Теги: проект
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

c8
пап