У Херсоні працює єдина в Україні фанзона Паралімпійських ігор

У Херсоні працює єдина в Україні фанзона Паралімпійських ігор
30 августа

Відколи в Токіо стартували Паралімпійські ігри-2020, у Херсоні функціонує територія підтримки спортсменів. Фанзону Паралімпіади відкрили при ТРЦ «Фабрика». У торгово-розважальному центрі говорять, схвально сприйняли ідею, з якою звернулася Херсонська обласна рада. Тож на третій черзі ТРЦ встановили великий монітор для трансляцій змагань Паралімпіади та виділили майданчик поряд для всіх, хто бажає підтримати українську збірну.

Ведучим у фанзоні виступив відомий херсонський активіст, волонтер Віктор Булка.

-Мені зателефонував співорганізатор цієї фанзони, директор ДЮСШ для дітей-інвалідів Руслан Малашенко, і запропонував попрацювати ведучим. Для мене це вперше. Читаю новини Паралімпіади і готуюся до кожного щоденника, - розповів Віктор.

У фанзоні є програма. Майже щодня тут збираються вболівальники паралімпійців. Дивляться змагання, обговорюють результати тих чи інших спортивних перегонів у Токіо, або ж змагаються самі. Всі бажаючи можуть взяти участь у рухливій грі з м'ячами (бочча).

Одним із днів до фанзони завітали вже відомі спортсменки-легкоатлетки - срібна призерка Паралімпійських ігор у Пекіні та Лондоні, заслужена майстерка спорту України міжнародного класу, почесна громадянка м. Олешки Вікторія Кравченко та майстерка спорту міжнародного класу, чемпіонка світу, чемпіонка Європи, багаторазова чемпіонка України Світлана Півень.

-Зараз дивлюся Паралімпіаду в Токіо і мурашки по тілу. Я все це пережила. Уявляю, як хвилюються спортсмени і їхні тренери. Хочу побажати нашим паралімпійцям сили, терпіння, наснаги і вдалих виступів. Наша підтримка завжди, ми - з вами, - розповідає Вікторія Кравченко.

-Я є у складі збірної України, тренує мене Руслан Анатолійович Малашенко. Була в багатьох країнах - Таїланді, Великобританії, Польщі, Чехії, Італії, Франції. Так вийшло, що отримала травму, довго лікувалася й відновлювалася, і не змогла поїхати в Токіо. Намагаюся тримати себе в тонусі. Готуюся на наступні змагання, - розповідає Світлана Півень.

Обидві спортсменки, що досягли висот на міжнародному рівні, несказанно захоплюються силою духу нашої землячки, плавчині Єлизавети Мерешко, яка вже виборола дві золоті і срібну медаль у Токіо. І це при тому, що в місті немає комунального басейна, де можна тренуватися титулованій спортсменці. Проблема з базами для паралімпійців притаманна взагалі Херсонщині. В області відкривають стадіони зі штучним трав'яним покриттям, геть забуваючи про легкоатлетичні доріжки.

-У мене в Пекіні брали інтерв'ю і запитували - а де Ви готувалися до Паралімпіади? Говорю - бігала по асфальту. А перекладачі не можуть зрозуміти, як це. Уточнюю їм - дорога, шосе, де машини їздять, там і тренувалася. А ще - в Олешківському лісі. Спорт загартовує. Тренуєшся за будь-якої погоди - дощ, сніг. У тебе є мета і ти, не зважаючи ні на що, до неї йдеш. Головне - не перегоріти, якщо перегориш, всі твої труди зведуться нанівець, - говорить призерка Паралімпійських ігор Вікторія Кравченко.

До фанзони приходять і тренери, працівники ДЮСШ в системі інваспорту. Усі в один голос відзначають - перемоги наші паралімпійці здобувають не завдяки чомусь, а всупереч чогось.

-Ці діти в першу чергу перемогли свою хворобу, свою слабкість. Я лікар ДЮСШ. Звісно, домовляємося про місце тренування, укладаємо угоди. Але не завжди там дотримуються гігієнічні вимоги. От на стадіоні «Спартак» діти тренуються, але взимку переодягнутися там ніде. А найстрашніше - це дивитися, як вони самі косять траву на стадіоні, який знаходиться в центрі міста. Тренер, у якого одна рука, пилкою косить... Ми дуже дякуємо, що пускають тренуватися, але ж якісь умови мають бути, - розповіла лікарка дитячої юнацької спортивної школи для дітей-інвалідів Лариса Басалюкова.

Фанзона паралімпійців на ТРЦ «Фабрика» функціонуватиме до 5 вересня включно. У день офіційного закриття плануються показові виступи херсонських паралімпійців та підбиття підсумків Паралімпіади в Токіо.

Марина САВЧЕНКО

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости