У грудні есперти ІМІ зафіксували в Україні 17 випадків порушень свободи слова

У грудні есперти ІМІ зафіксували в Україні 17 випадків порушень свободи слова
14 января 2020 года.

У грудні есперти ІМІ зафіксували загалом в Україні 17 випадків порушень свободи слова. З них 13 стосувалися застосування фізичної агресії до представників засобів масової інформації.

Такими є дані щомісячного моніторингу Інституту масової інформації "Барометр свободи слова".

Основними порушенням прав журналістів у грудні стали перешкоджання (6 випадків) та побиття і погрози (по три випадки відповідно).

Цього місяця під час сутичок на мітингу біля Верховної Ради постраждали журналісти hromadske Вікторія Рощина та Олексій Нікулін, яких забризкали сльозогінним газом. Також постраждав журналіст Радіо Свобода Сергій Нужненко, якому співробітники Національної гвардії та поліції розбили камеру й окуляри.

Про погрози та перешкоджання заявила редакція інтернет-видання ZAXID.NET. Зокрема, про погрози від представників львівських громадських організацій повідомили журналіст Андрій Дрозда та Марта Когут, які писали про діяльність цих організацій.

Крім того, ІМІ зафіксував два випадки кібератак на ЗМІ. Зокрема, DDoS-атаки зазнало тернопільське інтернет-видання "Політерно". Редакція пов'язує хакерську атаку із критичною публікацією, що з'явилася на сайті 30 листопада, де йшлося про ймовірні кадрові призначення в Тернопільській облдержадміністрації. Також було здійснено хакерську атаку на сервери 1+1 media, яка призвела до збою в роботі компанії.

По одному випадку порушень ІМІ зафіксував в таких категоріях: пошкодження майна та напади на офіси ЗМІ, юридичний тиск та обшук.

Зокрема, в Одесі співробітники НАБУ провели обшук у приміщенні телеканалу "Думська TV", співробітників телеканалу не пускали на робочі місця. Керівництво телеканалу вважає обшуки політично мотивованими і називає їх тиском на свободу слова ЗМІ.

У свою чергу НАБУ заявило, що обшуки на телеканалі "Думська" жодним чином не пов'язані з діяльністю ЗМІ та журналістів. Слідчі дії проводилися в межах розслідування можливих зловживань службових осіб Одеської облради під час продажу у вересні 2018 року нежитлових приміщень.

Проте "Думська" повідомила, що під час обшуку в редакції телеканалу правоохоронці не вилучили жодного документа, проте забрали записи з камер відеоспостереження і карту пам'яті камери оператора каналу, який фіксував їхні дії.

Обшук на телеканалі одночасно співпав з заявою одеських журналістів, які заявили про відсутність в області будь-якої гарантії їхньої безпечної роботи, а також про бездіяльність місцевих посадовців у питаннях захисту свободи слова та гідності.

Порушення свободи слова та прав журналістів ІМІ зафіксував в дев'яти регіонах України. Найбільше порушень зафіксовано в Києві - шість випадків, три випадки зафіксовано на Львівщині та два на Одещині. В інших областях країни сталося по одному випадку.

У Херсоні зафіксовано один випадок - Херсонський журналіст Костянтин Риженко написав заяву в поліцію щодо недопущення його на засідання робочої групи у Херсонській міській раді.

Теги: риженко
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости