У Авакова питали: "Хто замовив вбивство Каті Гандзюк?

У Авакова питали:
17 ноября 2018 года.

До Арки дружби народів зранку з'їжджаються автівки з українськими прапорцями. Це учасники акції "Аваков, йди". Активісти різних громадських організацій влаштували автопробіг до маєтку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Вони вимагали його відставки.

Серед учасників акції Автомайдан, Центр протидії корупції, С14, друзі Катерини Гандзюк та інші громадські діячі. Кажуть - вимагають відставку міністра через нерозкриті вбивства та напади на громадських активістів, покривання співробітників МВС, свавілля правоохоронців та провалену реформу правоохоронної системи.

Активісти збираються їхати до Авакова. Фото: INSIDER
За півгодини з центру міста організована автоколона доїжджає до будинку Авакова на Мінському проспекті. Декілька десятків автівок запаркували під'їзди до маєтку. Загалом активістів близько сотні. Впродовж півтори години вони мітингуватимуть під парканом міністра.

Марина Хромих, подруга Катерини Гандзюк
Від самого початку ми спостерігали, що розслідування справи саботується. Поліція не могла зняти відео з камер спостереження, ні зробити фоторобот. Від самого початку поліція показувала нездатність займатися таким нападом. Далі почалося те, чому не повинно бути місця в країні.


Активісти приїхали до маєтку Авакова. Фото: МОСТ

Поліція спіймала людину, яка нібито була причетна до нападу на Катю. Нам всім сказали, що це він зробив. Хоча в цієї людини виявилося стовідсоткове алібі - вона в цей день перебувала за 100 кілометрів від Херсону. Якби журналісти та активісти не взяли б свідчення у свідків, які перебували з ним в той день, можливо, він би й досі перебував у СІЗО, хоча і не причетний до нападу на Катерину.

Я не хочу жити в країні, де нас просто дурять, а активістів в регіонах вбивають. Я хочу, щоб люди, які взялися за країну після Майдану, створили умови в яких ми будемо себе почувати якщо не в безпеці, то в умовах, де ми - активісти, допоможемо створювати ту країну, яку ми хочемо мати. Я хочу, щоб люди, які сьогодні відповідають за провал реформи правоохоронної системи або пішли у відставку, або визнали, що не здатні це робити і попросили допомогти тих, хто це може зробити.

Сергій Стерненко, активісти з Одеси на якого нападали тричі

Єдиний міністр, який не змінився за чотири роки після Майдану - Арсен Аваков. Це сталося не тому, що він найкращий міністр і не тому, що він дуже добре керує системою МВС - це сталося, бо ми дозволили цьому статися.

Міністерство внутрішніх справ порушує наші права, порушує права людини. Він юридично покриває злочинців. Якщо подивитися на "список Гандзюк", а це замовні напади - по жодному з цих злочинів не встановлені замовники. 90% цих злочинів "розслідує" МВС.

Система Нацполіції та МВС не зазнала реформ. Люди, які під час Майдану викрадали активістів і вбивали людей, залишаються на керівних посадах і сприяють нападам. У нападах правоохоронці причетні у двох формах: у бездіяльності та коли вони напряму причетні до стеження, замахів і вбивств. В обидвох випадках відповідальність має нести міністр внутрішніх справ. Він повинен піти у відставку.

Віталій Шабунін, голова Центру протидії корупції

В мене сьогодні спитали: рік тому ви були під будинком генпрокурора Юрія Луценка і вимагали його відставки, тоді це нічим не скінчилося, то чому ви сьогодні це повторюєте? Це важливе питання. Якби нас тоді було не 200-300, а три тисячі, то він би в той же день подав би у відставку. Це означає, що сьогодні ми мали б нормального генпрокурора, який, можливо, забезпечив би нормальне розслідування вбивства Катерини Гандзюк з нормальними процесуальними керівниками. А покарання у інших злочинах до Катерини могло б зупинити потенційних замовників цього злочину.


Активісти розмалювали паркан маєтку Авакова. Фото: МОСТ
Ми всі разом програли цілий рік. Багато жахливих злочинів могло не відбутися. Але ось що ми виграли - Луценко політичний труп. За останній рік він лідер по втраті довіри серед усієї політичної еліти. Ми тоді перемогли, він ще рік буде при владі, а потім буде на смітнику історії. Наc зараз ще менше. Але Аваков вже політичний труп. Йому ще рік бути при владі, потім він у владі ніколи не відновиться. І це перемога людей, які зараз тут. Але ми програли те, що він буде ще рік "рулити" МВС.

Аваков до активістів не вийшов. За акцією спостерігали лише двоє представників поліції діалогу.Насамкінець активісти С14 запалили фаєри під воротами урядовця, а коли вони догоріли - викинули їх у смітник з написом "Аваков", привезений Автомайданом.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

c8
пап