Цілющі ягоди годжі ростуть в степах Херсонщини


10 июля 2019 года.

Пошуки ефективних методів підтримки здорового способу життя часто надають фермерам нові можливості з розвитку бізнесу, іноді в самому несподіваному напрямку. Це стосується і всесвітньовідомих та надзвичайно корисних ягід годжі.

Кілограм цих ягід в сушеному вигляді коштує близько 50 доларів США. Головним постачальником ягід годжі на міжнародний ринок є Китай, де їх чудові властивості відкрили кілька тисячоліть тому тибетські монахи. Сьогодні цей Суперфуд вирощується в Китаї промисловим способом.

Однак Україна також може конкурувати на ринку ягід годжі, і це з'ясувалося майже випадково. Кілька років тому в херсонських степах оселився китайський фермер Ван. Одного разу він вирішив провести експеримент і засадив два гектари своїх земельних угідь кущами годжі.

Яке ж було його здивування, коли вони прекрасно там прижилися. Були здивовані і місцеві агрономи, які приходили подивитися на посадки китайця, адже виросла на його ділянці рослина давно їм відома під ім'ям "дереза звичайна". Її можна повсюдно зустріти в дикорослому вигляді біля доріг, на пустирях, на узліссях і сухих схилах.

У наших фермерів такі дереза завжди вважалася бур'яном, від якого досить важко позбутися. Ось так несподівано виявилося, що бур'ян може обернутися високоприбутковою культурою.

Щоправда, поки попит на неї на українському ринку незначний, і практично весь врожай відправляється за кордон.

 

Теги: годжи
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости