Триває щорічна екологічна акція «Первоцвіт»


31 марта 2017 года.

Триває щорічна акція «Первоцвіт», ініційована Міністерством екології та природних ресурсів України з метою збереження видів рослин, занесених до Червоної книги України шляхом запобігання їх протиправному збиранню, продажу, та вивезенню за межі Україні.

Висока декоративність та ранній термін цвітіння таких видів рослин як цикламен Кузнецова, шафран Гейфелів, шафран весняний, підсніжник складчастий, шафран Кримський, білоцвіт весняний та інші призводить до того, що збут цих рослин виходить далеко за межі ареалу їх зростання. Масове збирання ранньоквітучих видів рослин призводить до знищення популяцій їх окремих видів.

У межах проведення операції «Первоцвіт-2017» організовується робота по забороні продажу на ринках, вулицях, площах міст та інших населених пунктів рослин, що знаходяться під загрозою зникнення та занесені до Червоної книги України.

Вжиття заходів реагування за статтею 160 «Торгівля з рук в невстановлених місцях» КУпАП віднесено безпосередньо до компетенції правоохоронних органів.

Громадян, які незаконно займатимуться збиранням та реалізацією первоцвіти, притягуватимуть до адміністративної відповідальності. Відповідно до статті 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення порядку придбання чи збуту об'єктів рослинного світу тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 грн. до 1700 грн.) з конфіскацією об'єктів рослинного світу.

У разі встановлення фактів торгівлі рослинними культурами занесених до Червоної Книги просимо телефонувати на гарячу лінію: Державної екологічної інспекції у Херсонській області - (0552) 26-23-87 або до правоохоронних органів -102.

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

шипшина