Суспільство і виклики: долучаємося до попередження поширення COVID-19 на Херсонщині

Суспільство і виклики: долучаємося до попередження поширення COVID-19 на Херсонщині
5 апреля

Наразі не може не радувати, що місцевий бізнес, громадські об'єднання та ініціативні групи херсонців, розуміючи загрозливу ситуацію, активно допомагають лікарням, які прийматимуть інфікованих, та одиноким людям.
Однак досвід 2014-2015 років, коли, можна сказати, вибухнув волонтерський рух для допомоги ВСУ, засвідчив, що справжньою проблемою стала відсутність координації цих дій.

Це було приблизно так: певна волонтерська група оприлюднювала у Фейсбук, куди і кому вона допомагає. Саме до тієї військової частини починали їздити інші, поставляючи продукти харчування та одяг - аж до надлишків. Спостерігаючи волонтерське сьогодення, можу сказати, що історія повторюється.

Мало не щодня ініціативні групи повідомляють про допомогу лікарням.

Сподіваюся, що перед тим вони дізнаються у головних лікарів потреби.

При цьому ми чітко розуміємо, що жоден керівник медичного закладу не відмовиться від будь-якої допомоги, навіть якщо першочергові потреби закриті.

З огляду на загрозливу перспективу, головного лікаря можна зрозуміти - надлишків не буває.

Утім, у тих лікарнях (наприклад, інфекційній, куди в першу чергу потраплятимуть інфіковані херсонці), потреби набагато гостріші!

Як же скоординувати допомогу? Рішення досить просте - працює Антикризовий штаб Херсонської області, який щодня обліковує, які потреби закриті, а які потребують негайного вирішення.

Тому було б дуже доречним, якби волонтерські групи, надавши допомогу, повідомляли штаб про адресата допомоги та її складові. Це потрібно саме для того, аби була можливість скоординувати дії. І не треба відразу ставати на позицію «кому хочемо, тому й допомагаємо, і ні від кого залежати не будемо!».

Ніхто вас не примушує. Все це - виключно для результату. Що важливіше - результат чи власні амбіції? Я думаю, амбіції сьогодні - не на часі!

Фонд громади Херсона «Захист», відкривши громадський Спецфонд "СтопВірус" - Херсон, координує свої дії з обласним антикризовим штабом.
Як?

  • По-перше, ми маємо тепер інформацію про складові потреб (які лікарні і чого гостро потребують). Разом з цим, це не виключає нашого безпосереднього спілкування з головними лікарями для їх уточнення. 
  • По-друге, Фонд має фахових експертів з ведення благодійної діяльності, яких не має обласний штаб (люди вперше цим займаються). Ми консультуємо штабістів на предмет механізмів прозорої та законної благодійної діяльності. 
  • По-третє, антикризовий штаб - не юридична особа, а тому не має права приймати фінансову допомогу. Тому фінансовим оператором штабу з наступного тижня стає Фонд громади Херсона «Захист». 

Хочу акцентувати, що на спецфонді «СтопВірус» окремо обліковуватимуться надходження громадян і бізнесу, адресовані нашій благодійній організації, цільове призначення яких буде визначати створена при Спецфонді Спостережна рада. Також окремо обліковуватимуться надходження, адресовані обласному антикризовому штабу, цільове призначення яких визначатиме штаб.

Ми діятимемо з однією абсолютно зрозумілою метою - об'єднання зусиль із запобігання поширенню на території Херсонської області короновірусу COVID-19!

Лариса Польська, голова правління Фонду громади Херсона "Захист"

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

c8
пап