Стереотипи не завадили діалогу між організаціями інвалідів та депутатами Херсонської міської ради

Стереотипи не завадили діалогу між організаціями інвалідів та депутатами Херсонської міської ради
28 февраля 2013 года.

Херсонські організації інвалідів «Велід» та «Ініціатива на захист прав інвалідів» поширили серед депутатів міської ради інформаційно-просвітницьку брошуру «Чому доступність є важливою?».

Цей захід є продовженням громадської кампанії, спрямованої на привернення уваги до проблеми формування доступного середовища у місті Херсоні. Адже як відомо, саме усунення існуючих перешкод невлаштованого соціуму є головною передумовою реалізації прав людей з інвалідністю бути повноправними членами міської громади. Реалізація програми доступного міста потребує актуалізації заходів із облаштуванням існуючих сходів на об'єктах масового відвідування херсонців поручнями, пандусами, продовженні робот із пониженням бордюрів у містах перетинання пішохідної частини з проїзною, встановлення лавочок як місць відпочинку. А ці рішення приймаються саме депутатами на засіданнях Херсонської міської ради.

Поширена брошура, розроблена фахівцями Національної асамблеї інвалідів України, у зрозумілій для звичних людей формі дає відповіді на питання: чому доступність відноситься до пріоритетів суспільного розвитку, яка цільова аудиторія цих програм, яким чином громада виграє від впровадження елементів доступного середовища.

Даний захід вчергове показав, що однією з головних перепон інтеграції людей з інвалідністю у звичайне суспільство є домінування стереотипів, що були сформовані за тоталітарних часів. Прикладом цього стало наполегливе «прохання» від керівництва служби охорони покинути кулуари залу засідань - саме там відбувалася акція.

Громадські активісти намагалися отримати пояснення, оскільки свої дії вони заздалегідь погодили з керівництвом Херсонської міської ради, знайшовши підтримку з їх боку, але цей аргумент не був почутий керівництвом охорони. Жодної підстави, крім, як напевно, не псувати настрій депутатам видом людей на інвалідних візках, громадські активісти не знайшли. Тим не менш організатори вважають, що акція пройшла успішно, оскільки було поширено близько ста брошур безпосередньо серед людей, які приймають рішення загальноміського значення, і під час спілкування депутати висловлювали і наголошували на своїй готовності підтримати кроки із формування доступного середовища в місті Херсоні.

Організації інвалідів сподіваються на подальшу активізацію діалогу з депутатами задля покращення умов доступності в місті Херсон та підтверджують свою готовність нести спільну відповідальність за соціальну політику міста.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости