Справа Гандзюк: суд обрав запобіжний захід підозрюваному у нападі

Справа Гандзюк: суд обрав запобіжний захід підозрюваному у нападі
6 августа 2018 года.

6 серпня Херсонський міський суд обрав запобіжний захід підозрюваному у нападі на в. о. керуючу справами виконкому Херсонської міськради Катерину Гандзюк, яку облили сірчаною кислотою 31 липня. У замаху на вбивство Гандзюк підозрюється 40-річний херсонець Микола Новіков.

Засідання мало розпочатися об 11:00, однак до суду не з'явився адвокат Новікова. Аби обрати іншого захисника з Центру безоплатної правової допомоги слідчий суддя Мусулевський оголосив перерву до 13:00. У зазначений час засідання відновилося. Суд заслухав сторони по справі, а також свідка захисту - сестру Новікова.

ПОЗИЦІЯ ОБВИНУВАЧЕННЯ

Прокурор і слідчий будують обвинувачення на показах свідка, який проживає в одному будинку з Катериною Гандзюк. Свідок Чирун М. М. заявив, що бачив Новікова зранку 31 липня у під'їзді будинку. Підозрюваного він упізнав по фото, яке надала поліція. Також обвинувачення наводить слова свідка - сусіда сестри Новікова, який чув чоловічі голоси на сусідньому подвір'ї, однак достеменно упізнати людей за голосами не може. Крім того зазначається, що з 29 липня по 1 серпня у Новікова був вимкнутий мобільний телефон нібито з метою конспірації.

ПОЗИЦІЯ ЗАХИСТУ

Адвокат Новікова і його сестра Ірина Кадукова заявляють, що з 27 липня по 1 серпня підозрюваний разом з родичами відпочивав на морі в с. Приморське Голопристанського району Херсонської області. Разом з Новіковим були його сестра Ірина, її чоловік, їхні діти та родичі зі Львова. За словами Ірини, протягом цього часу вони не покидали територію бази відпочинку, що можуть підтвердити 6-7 свідків.

Ірина Кадукова говорить, що затримання її брата може бути пов'язане із конфліктом, який триває між її сім'єю та власником сусіднього будинку. Конфлікт пов'язаний із застосуванням зброї. У справі триває суд, де Новіков проходить як обвинувачений. Ірина Кадукова говорить, що сусід у такий незаконний спосіб хоче посадити її брата до в'язниці.

Микола Новіков свою вину не визнає. З його слів, про постраждалу Катерину Гандзюк він нічого не знав, раніше з нею не контактував. Новіков зазначає, що в день замаху на Гандзюк, зранку 31 липня, він був на території кафе разом із чоловіком сестри Ірини. Там вони спілкувалися з власником кафе та з дітьми, які були з ними на відпочинку.

РІШЕННЯ СУДУ

Порадившись, суддя Мусулевський задовольнив клопотання слідства, обравши для Миколи Новікова запобіжний захід у вигляді тримання під вартою терміном на 60 діб без можливості внесення застави.

В обґрунтуванні рішення суддя зазначив, що справа потребує проведення низки слідчих дій, а покази свідка оцінені критично, адже Ірина Кудакова є рідною сестрою Миколи Новікова.

ЩО ВІДОМО ПРО ПІДОЗРЮВАНОГО

Новіков Микола Миколайович народився 1978 року в Херсоні. Громадянин України. Освіта середня спеціальна. Не одружений. У 2011 році притягався до кримінальної відповідальності за ст. 185 ч. 3 КК України (Крадіжка, поєднана з проникненням у житло).

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

c8
пап