Спостерігач ОПОРИ на Херсонщині викликав поліцію щодо можливого непрямого підкупу виборців - правоохоронці відкрили провадження


3 июля 2019 года.

ОПОРА на Херсонщині зафіксувала ознаки непрямого підкупу виборців з боку кандидата в народні депутати у 185-му окрузі від політичної партії «Опозиційна платформа - за життя» Павла Філіпчука. За цим фактом обласною поліцією була прийнята заява.

25 червня кандидат в народні у 185-му окрузі від політичної партії «Опозиційна платформа - за життя» Павло Філіпчук подарував лікарням села Іванівка та селища міського типу Нижні Сірогози сертифікати на купівлю кондиціонерів за кошти, які виділив «Благодійний фонд Павла Філіпчука».

Про це повідомлялося на сторінках в Фейсбуці БО «Благодійний фонд Павла Філіпчука» та на офіційній сторінці кандидата.

 

Спостерігач ОПОРИ зафіксував даний факт наявності ознак можливого непрямого підкупу громадян та викликав поліцію 26 червня. Була зареєстрована заява за номером 5027.

Згідно ч. 14 ст. 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України» забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора партії, за умови, що вартість таких товарів не перевищує три відсотки розміру мінімальної заробітної плати), послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей. Така передвиборна агітація або надання виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати за або не голосувати за певну партію чи кандидата у депутати або згадуванням назви партії чи імені кандидата, є непрямим підкупом виборців.

Як повідомили у відділі комунікації поліції Херсонської області Каховський відділ поліції проводить досудове розслідування провадження, відкритого за ч. 3 ст. 160 Кримінального кодексу України за фактом можливого підкупу виборців кандидатом в народні депутати у 185-му окрузі від політичної партії «Опозиційна платформа - за життя» Павлом Філіпчуком.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

пап