“Сміттєві” інвестори з Нової Каховки розтанули у повітрі

“Сміттєві” інвестори з Нової Каховки розтанули у повітрі
16 января 2019 года.

Брехнею виявились обіцянки командитного товариства "Львіворгсинтез" залучити інвесторів з Німеччини і відкрити у Каховці потужний сміттєпереробний завод на 120 робочих місць. Запрацювати він мав уже з початку 2019 року, однак далі розмов справа так і не пішла. Втім, "Новий день" у своїх численних публікаціях попереджав, що з цією компанією краще не зв'язуватися.

Більш довірливими виявилася Новокаховська міськрада. Вона у 2012 році під спорудження "Львіворгсинтезом" комплексу для переробки сміття в дизельне паливо виділила навіть земельну ділянку в 10 гектарів. Представники цієї компанії обіцяли залучити до міста $50 млн. і побудувати сміттєспалювальний завод з використанням технології HyMelt, потім переключились на "більш революційну технологію Alphakat, а згодом узагалі кудись зникли, наче їх і не було.

Навесні 2017 року "Львіворгсинтез" несподівано нагадав про себе, але вже в Каховці. Тут вони наговорили з три короба про "твердий намір" за 18 місяців побудувати сміттєпереробний комплекс, що складатиметься з сортувальної і біогазової станції. Взамін вони просили у депутатів міськради виділити їм 2 гектари землі. Однак каховчани виявилися не такими довірливими як їх колеги з Нової Каховки.

Про цю компанію і її розповіді про казкові сміттєпереробні заводи згадали на засіданні виконкому Каховської міськради 15 січня.

- Представники "Львіворгсинтезу" виявились пройдисвітами. Після їх візиту до нас ми більше не змогли їх знайти: всі вказані ними телефони, як виявилось, належать іншим особам. Та й зареєстрована ця компанія була за чужою адресою, - розповів членам виконкому перший заступник міського голови Каховки Олег Кожем'якін.

За даними YouControl, КТ "Львіворгсинтез" у 2013 році змінило місце реєстрації зі Львова на Нову Каховку. Проте новокаховська її адреса не відповідає дійсності: до Єдиного державного реєстру юридичних осіб внесений запис про відсутність цієї компанії за зареєстрованим місцезнаходженням.

- Ми навіть отримали лист від власника новокаховської будівлі, де зареєстрований цей "Львіворгсинтез". Він заявив, що не знає про таку компанію і ніколи не мав з нею жодних справ, - прокоментував Олег Кожем'якін. - У мене є одне пояснення тому, навіщо вказана компанія зверталася до депутатів Каховської міськради. Вочевидь, вони мали надію отримати непоганий грант на боротьбу зі сміттям. І сподівались, отримавши перший транш, розчинитися з грошима у повітрі. Але щось у цих хлопців пішло не так.

Олег БАТУРІН.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

пап