Смак влади. Опозиція і «білий дім» у Каховці стали одним цілим

Смак влади. Опозиція і «білий дім» у Каховці стали одним цілим
8 октября 2019 года.

З численними порушеннями депутати Каховської міськради прийняли цілу низку кадрових рішень, які в майбутньому можуть спричинити чималі збитки громаді.

Повним тріумфом проросійської «Опозиційної платформи - За життя» і негласного лідера її каховських представників, депутата облради Павла Філіпчука завершилась сесія Каховської міськради 3 жовтня. Народні обранці достроково припинили повноваження секретаря міськради, представницю «Європейської солідарності» Ірини Гончарової і призначили на її місце голову фракції «ОПЗЖ», депутата від «Опоблоку», 37-річного адвоката Володимира Мироненка.

Також вони затвердили оновлену структуру апарату виконкому, виконавчих органів міськради, змінили склад виконавчого комітету, скоротивши його чисельність до 7 осіб, збільшили штат управління праці та соцзахисту населення та управління освіти міськради, додавши в кожному з них по посаді перших заступників начальників. Ще міськрада повернула до структури апарату виконкому скорочену в березні посаду заступника міського голови Івана Орєхова, а керуючого справами виконкому Віталія Чернявського перевела на посаду першого заступника голови УПСЗН. Та призначила ще одним заступником міського голови Антона Перемежка, екс-начальника відділу економіки, комунального майна та землі міськради. І все це майже при мовчазній згоді депутатського корпусу.

Секретаря міськради звільнили через її чоловіка

Майже всі ці рішення супроводжували грубі порушення регламенту міськради та чинного законодавства.

Приміром, проект рішення про звільнення Ірини Гончарової з посади секретаря міськради виніс на розгляд депутат від «Європейської солідарності», директор КП «Комунальне транспортне підприємство» Артем Трофимчук, який навіть не з'явився на спільне засідання депутатських комісій і ніяк не обґрунтував своєї пропозиції. В результаті секретаря міськради зняли без жодних на те підстав, як того вимагає чинне законодавство і демонструє існуюча судова практика в Україні та Європейського суду з прав людини. З високою долею вірогідності Ірина Гончарова зможе поновитися на посаді і відсудити у міськраді чималу компенсацію: подібні прецеденти за останні роки були непоодинокими.

- Єдиним мотивом прибрати мене з посади було моє бажання заткнути корупційні дірки. З весни я б'юся над ідеєю ліквідації КП «Котельщик» і проведення аудиту всіх комунальних підприємств міста. Торік я домоглась проведення перевірки фінансово-господарської діяльності КП «Житловик-Свєтлово», під час якої були виявлені порушення, що призвели до фінансових втрат підприємства та бюджету. Але через бездіяльність міського голови Андрія Дяченка це підприємство й далі продовжує працювати, не сплачуючи до бюджету ані копійки. У нас величезна кількість земельних ділянок, з яких не сплачуються податки, але нікому до цього нема діла. Нема у Дяченка бажання займатись містом та поповнювати бюджет. Проте у нього з'явилось інше бажання - позбутися мене, - пояснила Ірина Гончарова.

Депутати ж так поспішали зняти її з посади, що навіть не поцікавились - чому вона впала в немилість і що взагалі відбувається? Так само вони не стали задавати «зайвих» запитань щодо появи кандидатури Мироненка для посади секретаря.

Як прокоментував «Новому дню» Андрій Дяченко, він пропонував на цю посаду депутатів від «ЄС» Анатолія Перчиця та Анну Садову. «Але вони не захотіли. Тож кандидатура Мироненка була наслідком компромісу», - сказав міський голова.

Рішення ж про зняття Ірини Гончарової він пояснив конфліктом, який виник між її чоловіком і директором КП «КТП» Артемом Трофимчуком.

- Її чоловік працював на цьому підприємстві головним інженером. Виник конфлікт і він написав заяву [про звільнення] за власним бажанням. Ірина Гончарова образилась і стала грати в свою гру. Але ж є команда. Ти або працюєш з нами, або з другими. Вона вирішила грати в свою гру на зло всім, - прокоментував Андрій Дяченко.

Обрання нового секретаря також супроводжувалось грубими порушеннями регламенту міськради та ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», оскільки відповідний проект рішення не був належним чином оприлюднений та розглянутий на засіданнях постійних депутатських комісій. Це на сесії підтвердив і голова комісії з питань регламенту, етики, ЗМІ, забезпечення законності, правопорядку та антикорупційної діяльності міськради Олександр Глущенко. Але слухати його ніхто не став.

Компроміс в обмін на посади

Не менш дивною була позиція депутатів й щодо збільшення кількості посад перших заступників начальників двох відділів та нової структури апарату виконкому. Адже досі ці питання завжди викликали шалений супротив народних обранців, який не раз призводив до зривів сесій міськради.

Затвердження ж посади першого заступника начальника управління освіти взагалі суперечило прийнятому міськрадою 4 липня 2019 року «Положення про управління освіти», в якій вказаної штатної одиниці взагалі не передбачено. Більше того, зміни до структури мають вноситись виключно за поданням начальника управління Михайла Гончара і затверджуватись міським головою.

- Гончар зараз відсторонений від посади, йому не нараховується зарплата. А один заступник начальника не може забезпечити ефективну роботу управління, - пояснив міський голова Андрій Дяченко.

- Я не відсторонений, це неправда. Я перебуваю на лікарняному. Вказане рішення міськради є незаконним і ми вже готуємось оскаржити його в суді, - прокоментував Михайло Гончар.

Також за пропозицією міського голови депутати скоротили кількість членів виконкому до 7 і прибрали з його складу всіх «незручних» осіб. Тепер у ньому залишились майже самі підлеглі Андрія Дяченка.

- Я зробив виконком технічним органом, яким він є в багатьох містах. Ми прибрали з нього осіб, які заморочили голову і вели розмови ні про що. Для них коли щось робиться - погано, і коли нічого не робиться - теж погано, - прокоментував міський голова.

Пояснення дивовижній підтримці депутатами всіх цих рішень можна було зрозуміти по задоволеному обличчю депутата облради Павла Філіпчука, який навіть не приховував, що контролює хто і як голосує. Він також заявив, що не бачить ніякої проблеми в прийнятті неправомірних рішень Каховською міськрадою, яку охрестив «колективним безвідповідальним органом».

- Та й поки хтось там буде в судах усе оскаржувати, пройдуть нові місцеві вибори, - «заспокоїв» він присутніх у притаманній йому хамській манері.

З того, що чимало його протеже встигли посісти різноманітні посади в міськраді або на комунальних підприємствах міста, можна здогадатись, чому він та підконтрольні йому каховські депутати як по команді припинили критикувати «білий дім» та забули про своє недавнє бажання оголосити імпічмент міському голові.

Вимушеним компромісом усі ці призначення назвав і Андрій Дяченко. Питання лише в тому, наскільки затягнеться цей мир між міським головою і його колишніми непримиренними противниками. Адже будь-якої миті, як це було вже не раз, він ризикує знову перетворитися на запеклу й затяжну війну.

Олег БАТУРІН.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

шипшина