Скадовчани переймали досвід Зеленопідської ОТГ


11 декабря 2018 года.

10 грудня делегації зі Скадовського району, де досі не створено жодної ОТГ, відвідали Зеленопідську об'єднану територіальну громаду Каховського району, з метою знайти ще більше вагомих аргументів «за». Делегації представляли Новомиколаївку та Михайлівку Скадовського району, а також з м. Скадовська долучились представники ГО «Перспектива».

- Ми дуже жалкуємо, що втратили рік та об'єдналися у 2016 році, тому раджу вам об'єднуватись і нікого не слухати, бо ви вже втратили не рік, а три роки, - Галина Лобунько, голова Зеленопідської ОТГ.

Представники Скадовського району змогли своїми очима побачити «дива» децентралізації, адже Галині Лобунько, голові Зеленопідської ОТГ є що показати за два роки після об'єднання. Спочатку голова показала сільраду, яка знаходиться на завершальних стадіях сучасного ремонту та показала невеличку презентацію про громаду. Зеленопідську ОТГ створено у грудні 2016 року, яка на сьогодні об'єднує 9 населених пунктів.

- Галина Лобунько - суперовий агітатор за децентралізацію! Є перешкоди на шляху об'єднання нашої громади, але ми хочемо їх подолати. Я думаю, що ми таки їх подолаємо, об'єднаємось і будемо вам дуже вдячні за цей перший досвід - це наша перша спільна поїздка в об'єднану громаду з громадою, з якою ми плануємо об'єднатися, - Євгенія Глєбова, голова Новомиколаївської сільської ради Скадовського району.

Це неймовірний результат, наприклад, в с. Дмитрівка до об'єднання в будинку культури був настільки зруйнований дах, що крізь нього можна було побачити зірки на нічному небі. Тепер це сучасна будівля з ремонтом та затишно облаштована для відвідувачів. На даний момент перший з трьох спортивних комплексів на території громади також зазнає капремонту, щоб молодь мала можливість фізично розвиватись. В дитсадочки та школи постійно закуповуються нові меблі та облаштовується простір, який спонукає до навчання та розвитку. Сільські бібліотеки облаштовані сучасними комп'ютерами, місцеві жителі зазначають, що діти люблять проводити там вільний час, адже таких бібліотек в громаді аж п'ять. Список позитивних змін в громаді після об'єднання можна продовжувати, але важливо звернути увагу і на той факт, що за попередні роки незалежності не вдалось зробити стільки, скільки за ці два роки! А вже зовсім скоро громада зможе похвалитися і новим ЦНАП, створеним за підтримки «Програми U-LEAD з Європою». Сподіваємось, що Зеленопідська громада приємно вразила гостів та мотивувала прискорити процес об'єднання!

- Якщо нічого не робиш, то тобі нічого і не треба! А коли у тебе багато роботи, то ти постійно шукаєш ресурси, як втілити в життя задумане. По такому принципу живе та розвивається наша громада. Ми приділяємо увагу всім населеним пунктам в громаді. Не вірте в децентралізаційний міф, що ніби після об'єднання всі ресурси підуть на покращення центральної садиби. Ми на засідання сесії сільради завжди доходимо згоди, тому що в першу чергу, виділяємо ресурси туди, де цього потребують в громаді, - Галина Лобунько, голова Зеленопідської ОТГ.

Теги: отг
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости