Школярка з Херсону Крістіна Кушніренко стала суперфіналісткою національного проєкту «Молодь дебатує»


12 февраля 2020 года.

Суперфіналісткою національного проєкту «Молодь дебатує» стала учениця Херсонського академічного ліцею ім.О.В.Мішукова Крістіна Кушніренко. Фінал відбувся 8 лютого у Харкові, у Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого, а темою фінальних дебатів було «Чи варто виділити частину місць у Верховній Раді представникам неурядових громадських організацій (НГО)?». Також у фіналі виступали Надія Шимків (Львів) та Марія Сивак (Тернопіль). А переможцем став учень запорізької спеціалізованої школи-інтернату «Січовий колегіум» Богдан Козлов. Загалом у проєкті лише цього року взяли участь 1000 школярів і школярок з 8 до 11 класу, а на півфінали і фінал до Харкова приїхали діти з 30 міст.

Крістіна Кушніренко дебатує вже другий рік, минулого разу дійшла до півфіналу, цього року потрапила у четвірку найкращих. "Пройшов рік після моєї першої спроби, і я мала надію, що за цей рік я навчилась новому, покращила свої навички, і журі це помітило, - говорить фіналістка. - Взагалі, я дуже уважно ставлюся до критики від суддів. На півфіналі зробили зауваження щодо командної роботи, я зробила висновки, і вже у фіналі судді визнали, що командна робота в нас була на найвищому рівні".

Крістіна зараз вчиться у 11 класі й влітку планує вступати до університету. Навіть якщо там вже є дебатні клуби різних форматів, вона планує принести з собою саме німецьку методику. "Вона мені дуже близька, дуже конструктивна й допомагає розглядати питання з усіх сторін".

У ліцеї, де вчиться фіналістка, дебатують 30 дітей. Вчитель правознавства Віталій Марюхно, який створив дебатний клуб у закладі, вважає, що наступного року хтось з ліцею теж потрапить у фінал. "І судді казали, і було помітно з зали, що всі учасники цього півфіналу були на голову вище рівня минулого року. Це прогрес, - впевнений педагог. - Вчителі теж вчаться, вони сьогодні набагато краще готують дебатантів. Всі учасники півфіналу як по зошиту розкладали, що має бути у вступній частині, у заключній, тощо. Тому однозначно, на наступний рік серед фіналістів конкурсу будуть наші учні".

Спадкоємність та послідовний розвиток - те, що зараз стає важливою частиною проєкту. З 2016 року, коли "Молодь дебатує" з'явився, 2000 школярів та школярок до нього долучилися, багато з них пройшли роки тренувань й залишають свої школи. Значно розширилася географія проєкту із залученням шкіл західних регіонів України. "Цього року рівень конкуренції і рівень самих дебатів був найвищим", - зазначає керівниця проєкту Ольга Пішель. Але, за її словами, в дебатних клубах у навчальних закладах молодші діти вже отримали достатньо досвіду, щоб відбулася повноцінна зміна "поколінь".

Випускники ж "Молодь дебатує" будуть навчатися у вищих навчальних закладах та починати дорослу професійну й суспільну діяльність з отриманими на проєкті вмінням критично мислити, шукати інформацію, розрізняти доведені факти й фейки, з досвідом демократичної дискусії, вважає депутатка Європейського парламенту, заступниця голови делегації ЄС-Україна, голова громадської організації «Internationales Haus Sonnenberg», що реалізує проєкт в Україні, Віола фон Крамон. "Ця молодь буде з'являтися у шкільних та студентських організаціях, серед депутатів місцевих рад та парламенту, - впевнена євродепутатка. - Вони вміють аргументовано говорити й, найголовніше - вони не боятимуться говорити".

Інший представник Німеччині на фіналі, Генеральний консул Федеративної Республіки Німеччина у Донецьку/офіс Дніпро доктор Штефан Кайль вражений результатами проєкта за останні роки: "Мене вражає кількість учасників - тисяча школярів та школярок зі всієї України, вражає якість дебатів, вміння фіналістів добирати аргументи та глибоке вивчення теми. Але найбільше вражає впевнене крокування проєкту до мети - розвитку політичного дискурсу, підвищення рівня суспільної дискусії. Все це швидко наближає Україну до відкритого демократичного суспільства".

Ще одна гостя фіналу з Генерального консульства Польщі у Харкові, віцеконсул Барбара Качмарчик зізнається, що трохи заздрить українським школярам: "Коли я навчалася у школі, я дуже хотіла брати участь у чомусь подібному. Але не було можливостей. Проте сьогодні у Польщі дебати дуже популярні серед молоді. І, як я сьогодні побачила, в Україні теж, - говорить дипломатка. - Ті діти, які сьогодні дебатували - мені було дуже приємно їх слухати. Те, що молодь у наших країнах бере вдалий досвід один в одного, використовує його, вчиться новому, розвивається, дає надію на прекрасне майбутнє".

Теги: конкурс
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

пап