Сесію Каховської райради доведеться провести без її голови


26 марта

Скликати позачергову сесію вперше в цьому скликанні довелось депутатам Каховської районної ради. Через відсутність голови райради Тетяни Тертичної в Україні під загрозою опинилось питання перерозподілу бюджетних коштів для підготовки центральної районної лікарні до лікування хворих на коронавірус.

За Законом «Про місцеве самоврядування в Україні», сесію райради можуть скликати голова або її заступник. «Проте голова райради перебуває у плановій відпустці поза межами країни, а посада заступника голови райради давно є вакантною», - написали у своєму зверненні депутати і запропонували самостійно скликати сесію.

5 березня Каховська райрада надала Тетяні Тертичній частину щорічної основної відпустки з 12 по 29 березня. Проте по її завершенню вона навряд чи зможе вийти на роботу. Початок відпустки голови райради співпала з початком карантину в Україні. За інформацією з наших джерел, в ці дні вона прилетіла на відпочинок до Італії, яка на той момент уже була охоплена епідемією. Згодом їй, вочевидь, вдалося виїхати звідти до однієї з сусідніх країн.

- Насправді сесія райради може взагалі без проблем зібратися й без мене. Інша справа, що поки не готові документи для її проведення. Для того, щоб ми зібрались, якісь гроші повинні виділити Каховська міськрада і громади району. Поки маленьку суму виділила нам лише область. Тож фінансове управління [райдержадміністрації] не може поки сформувати саму сесію. Крім того, у ЦРЛ на вільних залишках є 2 мільйони гривень. Тож вони нібито в разі чого грошима забезпечені. А от коли пройдуть інші сесії - тоді й буде подальша розмова, - прокоментувала Тетяна Тертична.

Відповідати на питання - де вона зараз перебуває і коли повернеться на роботу - вона не захотіла. Але судячи з гучних оголошень, які супроводжували нашу розмову, це була одна з франкомовних країн - Франція або Швейцарія. До речі, навіть при поверненні додому вона далеко не одразу зможе вийти на роботу. Адже віднедавна на час карантину при поверненні з-за кордону всі українці мають підписати згоду на добровільну ізоляцію протягом 14 днів. За порушення цієї вимоги передбачена адміністративна відповідальність.

Натомість, за словами першої заступниці голови Каховської РДА Ольги Вакулич, проведення позачергової сесії райради справді виявилось проблемою.

- Думаю, Тетяна Тертична не спеціально створила таку ситуацію. Де вона перебуває - ми не знаємо, не цікавились. Але з ініціативою скликати сесію до райради і до нас уже звернулась група депутатів. Закон дає їм таке право, - пояснила вона.

Орієнтовно сесія райради має відбутися 7 квітня. На ній планується виділити кошти на придбання для лікарні засобів індивідуального захисту, спецкостюмів, масок, тестових систем та обладнання, необхідного для лікування і попередження поширення коронавірусу в районі.

Олег БАТУРІН.

Теги: каховка
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

c8
пап