Ще раз про воду в Крим: У Херсонській ОДА обговорювали постачання півострова


23 октября 2020 года.

Частково у дистанційному форматі у Херсонській ОДА відбувся захід під назвою «Проблемні питання водопостачання та використання водних ресурсів на території Криму в умовах російської окупації». Долучилися представники центральних органів влади, дипломатичного корпусу та громадських організацій, які опікуються темою деокупації Кримського півострова.

Голова ОДА Юрій Гусєв та представник президента України в АР Крим Антон Кориневич повторили раніше озвучену ними тезу про те, що відновлення водопостачання на окупований Росією півострів можливе лише після деокупації. «Поки територія півострова є окупованою, ми вважаємо недоцільним та неможливим говорити про відновлення водопостачання. Ця конференція підтверджує консолідовану позицію державних органів щодо вказаного питання. Жодні чинники, окрім деокупації, не повинні на це вплинути», - зазначив Антон Кориневич.

За словами першої заступниці міністра закордонних справ Еміне Джепарової, ця тема є предметом спекуляцій і частиною гібридної війни, яку веде Росія. «Ми констатуємо, що впродовж цього року Російська Федерація зосередила всі зусилля на відновленні водопостачання з материкової частини України. Це питання окупанти виносять на всі можливі міжнародні майданчики, ініціюють відповідні звернення. Все це - елементи гібридної війни», - наводить слова Джепарової пресслужба Херсонської ОДА.

Модераторка дискусії, директорка Директорату комунікації та інформполітики Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Юлія Лапутіна повідомила, що найближчим часом на Херсонщині проведуть низку заходів щодо актуальних питань окупованих територій. Так, планується обговорити шляхи протидії фейкам і дезінформації, яку поширюють окупанти, а також проблему мілітаризації півострова.

Нагадаємо, ситуація з водопостачанням окупованого Росією Криму залишається темою для маніпуляцій у медіа. Зокрема, протягом вересня-жовтня 2020 року в підконтрольних РФ виданнях та деяких українських медіа з'являлася інформація про «гуманітарну катастрофу» в Криму через відсутність водопостачання Північно-Кримським каналом. Російські видання присвячують цій темі окремі рубрики. Відмову України постачати воду на окуповану територію через Північно-Кримський канал там називають «водною блокадою».

За даними аналітиків проєкту Infocrime, матеріали з російським наративом про «катастрофу» з'являлися і в херсонських онлайн-медіа. А нещодавно голова обласної організації партії «Опозиційна платформа - За життя» Єгор Устинов, під час зустрічі з виборцями у Генічеському районі (межує з Кримом) висловився за подачу води в Крим. «Крим - це Україна. І, незважаючи на те, що він анексований, ми не можемо залишити наших співвітчизників без води. Адже в першу чергу ми повинні боротися не за умовні плями на карті, а за людей - наших співгромадян», - вважає Устинов.

Водночас, ще 28 серпня Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов підкреслив, що жодних підстав для «гуманітарної катастрофи» в окупованому Криму через начебто нестачу води не існує.

Іван АНТИПЕНКО, «День» Херсон

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости