СБУ викрила зловмисників, які виготовляли «липові» ПЛР-тести на COVID у Херсоні

СБУ викрила зловмисників, які виготовляли «липові» ПЛР-тести на COVID у Херсоні
5 мая 2021 года.

У Херсоні Служба безпеки України викрила зловмисників, які підробляли довідки про негативний результат ПЛР-тестів на COVID. «Липові» медичні документи ділки виготовляли й продавали переважно жителям тимчасово окупованого Криму та громадянам, бажаючим виїхати за кордон.

Співробітники спецслужби встановили, що двоє місцевих мешканців пропонували виготовлення довідок із негативним результатом без проходження лабораторних досліджень. Клієнти повідомляли анкетні дані в телефонному режимі. За бажанням, фігуранти виготовляли довідки на іноземних мовах для виїзду за кордон. Вартість такої «послуги» коливалась залежно від терміновості виконання довідки - від 800 до 1200 гривень.

Під час обшуків у помешканнях та автомобілях зловмисників правоохоронці вилучили:
- бланки для виготовлення підробок;
- сфальсифіковані довідки про результати ПЛР-тестів, датовані травнем місяцем цього року;
- комп'ютерну техніку.

Усі докази протиправної діяльності направлено на криміналістичну експертизу.

У межах кримінального провадження за ч.3 ст.190 та ч.3 ст.358 Кримінального кодексу України триває досудове розслідування. Вирішується питання щодо оголошення про підозру обом фігурантам справи.

Викриття незаконних дій проводили співробітники Управління СБУ в Херсонській області спільно зі слідчими Національної поліції під процесуальним керівництвом обласної прокуратури.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости