Понад 700 херсонців з ВІЛ отримуватимуть допомогу у звичайних районних поліклініках

Понад 700 херсонців з ВІЛ отримуватимуть допомогу у звичайних районних поліклініках
31 мая 2017 года.

У поліклініці №2 КЗ "Херсонська міська клінічна лікарня ім. Є.Є. Карабелеша" відбувся прес-брифінг з нагоди запуску послуги з призначення та видачі антиретровірусної терапії (АРТ) для лікування ВІЛ-інфікованих у поліклініках міста.

Відтепер, за словами головного лікаря міської клінічної лікарні ім. Є.Є. Карабелеша Алли Малицької, пацієнти з ВІЛ отримуватимуть АРТ-препаратиз лікування ВІЛ-інфекції в звичайних поліклініках Корабельного, Дніпровського та Суворовського районів міста.

"Мова йде про більше ніж 714 пацієнтів, які зможуть отримувати життєво необхідне лікування поруч з домом. Це дозволить не переривати лікування, адже таким чином людина стає безпечною і не може інфікувати інших", - зазначила вона.

У рамках пілоту «Сталість ВІЛ-послуг», який впроваджується за підтримки проекту USAID "Реформа ВІЛ-послуг у дії", біля ста сімейних лікарів пройшли навчання зтестування на ВІЛ та призначення антиретровірусної терапії (АРТ) хворим.

Херсонський міський голова Володимир Миколаєнко зауважив: «Ми змогли налагодити зручну для пацієнта систему надання медичних послуг. Тепер херсонці можуть в рамках одного закладу пройти тестування на ВІЛ, проконсультуватися та отримати АРТ-лікування, яке дозволить жити і далі повноцінним життям. Херсонці не витрачають час на переміщення по місту та гроші, адже всі послуги, в тому числі лікування АРТ надаються безоплатно».

За словами керівника пілоту "Сталість ВІЛ-послуг" Ярослава Зятюка, лікування АРТ доступно в наступних поліклініках Херсону: КЗ "Херсонська міська клінічна лікарня ім.Є.Є.Карабелеша", КЗ "Херсонська міська клінічна лікарня ім.О.С. Лучанського", КЗ "Херсонська міська клінічна лікарня ім. Афанасія і Ольги Тропіних", КУ "Обласний наркологічний диспансер".

Довідка.Пілот «Сталість ВІЛ-послуг» впроваджується в Херсоні спільноз Херсонською міською радою, Департаментом охорони здоров'я ХОДА та Херсонською міською громадською організацією «Асоціація 21 століття» в рамках проектуUSAID«Реформа ВІЛ послуг у дії». Однією з головних цілей пілоту є запровадження моделі сталого надання ВІЛ-послуг на місцевому рівні, що дозволить найбільш ефективно використовувати ресурси для боротьби з епідемією ВІЛ/СНІДу.

Теги: ВІЛ
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

шипшина