Помер відомий херсонський художник Єгор Толкунов


17 января 2018 года.

Помер відомий херсонський художник, член Спілки художників України Єгор Єгорович Толкунов.

Про це у фейсбуці повідомив Олександр Андрющенко:

"Українська культура знову понесла непоправну втрату. Помер відомий херсонський художник Єгор Єгорович Толкунов. Світла пам'ять Майстрові!
http://alexart.com.ua/ua-egor_tolkunov_reproductions.htm
UPD: похорон відбудеться 20 січня. Подробиці будуть пізніше. Слідкуйте".

Єгор Єгорович Толкунов народився 18 липня 1943 року у с. Петрівка Генічеського району Херсонської області. У 1969му закінчив Республіканське художнє училище ім. І.Ю.Рєпіна у м. Кишиневі. Навчався в реставраційних   майстернях ім. І. Грабаря в Москві. З 1971 - член Спілки художників України. За чотири роки роботи в Херсонських художньо-виробничих майстернях взяв участь в шести республіканських, 3-х всесоюзних виставках, представив і першу персональну виставку. З тим творчим доробком і був прийнятий до Спілки художників України. Він створив полотна «Моя мама», «День народження», «Лист», «Свято», «Льон», «Батькові присвячується», «Моє дитинство», в яких відобразив життя, сприймаючи його як зв'язок минулого, сьогоднішнього і майбутнього.

Єгор Толкунов увійшов в мистецтво зі своїми особливостями живописної мови. У творчості його приваблювали важкі долі людей, в яких залишили свій слід трагічні події двадцятого століття — «Ветеран Вітчизняної війни», «Учитель музики», «Безодня», «Бездомний», «Самотність». Мама художника Ганна Григорівна мріяла, щоб син її став священиком чи іконописцем. Він став художником і до релігійних сюжетів звертався багато разів: виконував роботи в храмі св. Миколи Чудотворця в селі Стара Богданівка під Миколаєвом, написав 40 образів святих, апостолів, великомучеників.

Жіночі образи майстра вводять у інтимний світ спокою та гармонії, де жінка ніжна, мінлива, витончена, мудра, вона залишається загадковою і її краса притягально стримана. Оголену плоть художник зображав як зосередження сили, радощів буття, як диво. Стриманість та елегантність кольорів, світле та сумне поєдналось у творах Єгора Толкунова.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

шипшина