Політики та активісти Херсонщини вимагають негайного ухвалення виборчої реформи

Політики та активісти Херсонщини вимагають негайного ухвалення виборчої реформи
15 мая 2018 года.

15 травня у Херсоні представники політичних парій «Свобода», «Батьківщина», «Рух нових сил», «Національний корпус», «Самопоміч», «Громадянська позиція», «Демальянс» разом із активістами ГО "Центр UA", закликали Парламент ухвалити в другому читанні та в цілому проекту Виборчого кодексу (№3112-1), що передбачає проведення парламентських виборів за пропорційною системою з відкритими регіональними списками. Всеукраїнська акція "Ні! Виборам за законом Януковича" відбулась 15 травня на центральних площах усіх обласних центрів України, а 17 травня - проходитиме в Києві під Верховною Радою.

Понад 100 учасників акції вимагали скасувати корумповану виборчу систему та перейти до пропорційної системи із відкритими регіональними списками (законопроект № 3112-1). Партійці та активісти Херсонщини вважають, що нові виборчі правила дозволять обирати не лише партію, але й конкретних кандидатів в цій партії, тим самим формуючи список із людей, що мають довіру.

"Сьогоднішня вимога зміни діючого законодавства - це насправді вимога більш широка, вимога до влади бути відповідальною. Політичний діяч має відповідати за свої передвиборчі обіцянки. Ми сьогодні маємо сказати «ні» брехні політиків. Тільки так ми можемо змінити відношення українців до влади", - наголосив голова Херсонської обласної організації ВО «Свобода» Олег Гаврилко. 

Партійці зазначили, що минуло 7 місяців з моменту ухвалення виборчої реформи в першому читанні. На сьогодні представники робочої групи з розгляду правок до Виборчого кодексу опрацювали тільки 10% правок відповідно до поданих 4500. Аби вибори в 2019 році відбулись за якісно новою системою, Парламент має терміново доопрацювати та фіналізувати текст кодексу для розгляду в сесійній залі.

"Півтора роки лишилось діючій Верховній Раді. Наступні чергові вибори до Верховної Ради відбудуться восени 2019 року. Фактична виборча кампанія триватиме вже з початку 2019, тож нові правила потрібно приймати до кінця цієї сесії. Їм просто необхідно ухвалити закон про відкриті партійні списки. Країни, де вже діє така система, вже давно забули, що таке підкуп, гречка, використання адмінресурсу. Верховна Рада має зробити таку систему, щоб людина мала змогу голосувати і за політичну партію, і за свого представника в Раді. Депутати мають проявити політичну відповідальність вже зараз", - зазначив депутат міськради від партії Батьківщина Станіслав Трошин.

Щоб нагадати депутатам про їхні зобов'язання, ініціатори акції зареєстрували звернення до Херсонької облради з проханням обласну раду звернутися до Верховної Ради України з вимогою негайно доопрацювати та прийняти в цілому проект Виборчого кодексу (законопроект № 3112-1), встановивши пропорційну виборчу систему з відкритими регіональними списками.

" Сьогодні в ході акції ми зібрали понад 80 підписів під зверненням до депутатів херсонської обласної та міської ради, щодо підтримки виборчої реформи. вже у пятницю депутати міськоі ради планують звернутися до парламенту із вимогою прийняти Виборчий кодекс ", - підсумував координатор ГО "Центр UA" у Херсонській області Сергій Нікітенко.

Політики Херсонщини наголошують, що Україні необхідно скасувати корупційну мажоритарну складову виборчої системи, ухваленої в інтересах та на догоду Віктору Януковичу. Так само варто відмовитись від закритих партійних списків, прохідні місця в яких продаються здебільшого кандидатам з Києва - вони не відстоюють інтереси громадян усієї країни.

«Злочинна влада починається зі злочинних законів про вибори. Дуже приємно, що ми вперше мабуть за останні 4 роки змогли знову об'єднатися. Ми хочемо будувати нову політичну еліту, бо саме з неї почне розквітати країна», - зазначив член партії «Національний корпус» Глеб Небескул.

«На сьогоднішній час партійна виборча система зазнала краху. Депутати мають змогу підкупати виборців. Пропорційна система з відкритими списками зможе врятувати Україну, адже люди матимуть змогу обирати партію і політиків, які заслужили їх довіру», - зазначив депутат міської ради від партії «Батьківщина» Олег Черненко.

Змінити виборчу систему обіцяв Петро Порошенко, коли балотувався на посаду Президента України в 2014 році, кажуть співорганізатори акції. Ухвалити новий виборчий закон з пропорційною системою та відкритими списками також зобов'язалися народні депутати чинного парламенту в Коаліційній угоді.

«Від закону про вибори буде залежати те, як ми обиратимемо наступного президента. Важливо розуміти, що ми не маємо морального права обиратися за законом Януковича. Зміни до законодавства про вибори - обов'язкові, вони мають підкреслювати саме ціль демократичну», - зазначив член партії «Демальянс» Андрій Луцик.

Вже 17 травня на площі Конституції в Києві народні депутати, представники політичних партій, активісти з усієї країни звернуться до Парламенту з вимогою негайного доопрацювання та ухвалення виборчої реформи.

За додатковими коментарями звертайтесь до Сергія Нікітенка, 050 547 05 59.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

пап