Півроку Уряду – що далі?

Півроку Уряду – що далі?
20 октября 2016 года.

Плюси - відкритість та прозорість роботи уряду та залученість до співпраці експертного середовища.

Кабмін впровадив електронний документообіг між усіма центральними органами влади та запустив електронні петиції. Але "петиції" на хліб не намажеш, на хліб можна намазати ВВП. А там спостерігаємо не велике, але стабільне зростання. До честі Гройсмана, він сьогодні визнав у цьому зростанні і роль Уряду Яценюка, який по суті втримав перший удар кризи.

Для мене найбільший позитив - це відсутність популізму в роботі Уряду і завершення тарифної реформи. Це було не популярне, але важливе рішення. Ну і, звісно, повне позбавлення залежності від російського газу. Ми вже 300 днів не купуємо газ у окупанта! Як на мене, це серйозна перемога :)

Мінфін, звісно, має вчасно поданий до парламенту реалістичний проект бюджету на 2017 рік. Окремий респект за продовдення реалізації проекту EDATA та впровадження середньострокового бюджетного планування.

Боротьба з корупцією. Тут ситуація неоднозначна. Одним із викликів, який стояв перед Урядом, була "проблема Насірова". На жаль, в силу політичних обставин, проблему усунуто не було :( (хоча доходи з митниці збільшились за останні кілька місяців на 17%), уряд пішов іншим шляхом - запроновувавши зміни до податкового кодексу, які дозволяють збільшити прозорість адміністрування податків та роботи митниці. Якщо парламент підтримає законопроект, і корупційні ризики в роботі митниці будуть усунені, тоді "проблема Насірова" відпаде сама по собі ;)

Е-Декларування - окрема болюча тема. Очевидно, що в рамках своїх повноважень Уряд зробив багато для того, щоб система запустилася вчасно. Але якщо 30 жовтня система не запрацює повноцінно, то "політична відповідальність" за провал реформи ляже на всю владу.

Ще одним плюсом у боротьбі з корупцією стало просування на керівні посади держпідприємств іноземців, яке здійснює команда МінІнфраструктури. В регіонах спостерігається успішне просування PROZORRO, продовження реформи децентралізації та тотальні ремонти доріг :) - на останню програму потратили майже 20 млрд гривень, і як водій, цьому дуже радий :)

Війна... Тут важливі два аспекти:

1). Армія не має жодних проблем із забезпеченням своїх потреб, а зарплати контрактників виросли у кілька разів.

2). Ми маємо суттєві перемоги на міжнародному фронті, зокрема в питаннях продовження санкцій.

Поліція. Як на мене, реформа ПАТРУЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ завершилася успішно. Але реформа всієї поліції має тривати і надалі. У мене до поліції дуже багато питань, і я сподіваюся, що під час наступного етапу реформи, зокрема, кадрові питання будуть вирішуватися ефективніше

Оцінки, очевидно компліментарні, але наразі абсолютно щиро бачу стратегічні позитивні тенденції, незважаючи на локальні негаразди.

Віктор Таран

Теги: таран, уряд
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

шипшина