Підсумки діяльності фракцій «Батьківщина» в Херсонській обласній та міській радах в січні-лютому та ініціативи фракції на найближчі сесії


18 февраля 2016 года.

В 2015 році активістами «Батьківщини» проведено більше двохсот зборів ініціативних груп мешканців Херсона, які відбулися фактично в кожному дворі багатоповерхових будинків та у всіх районах індивідуальної житлової забудови і передмістях. Більше тридцяти тисяч мешканців міста своїми підписами підтримали три прості і зрозумілі вимоги ініціативної групи, які були винесені на сесію міської ради. Біля двох тисяч делегатів від  таких зборів разом з депутатами від «Батьківщини» взяли участь у мітингу  під стінами міськвиконкому і передали ці вимоги й підписи керівництву міста. На останній сесії міської ради завдяки підтримці депутатів від фракцій всіх демократичних партій в міській раді фактично виконані дві вимоги ініціативної групи.

Депутати Херсонської міської ради майже одноголосно підтримали зміни до програми «Соціальний захист» щодо забезпечення мешканців міста безкоштовною медичною діагностикою. На сесії збільшено фінансування програми соцзахисту на 3 мільйони гривень, що дозволить проводити безкоштовні аналізи, рентген, флюорографію та ультразвукові дослідження пенсіонерам за віком, дітям до 18 років, воїнам АТО, ветеранам війни та особам з особливими потребами. Правильно встановлений діагноз - це можливість вірно обрати метод лікування і витрачати кошти саме на боротьбу з конкретним захворюванням та ліки проти нього В наш непростий час херсонці отримали можливість комплексно діагностуватися в міських лікарнях. Враховуючи вартість лікування безкоштовне встановлення діагнозу буде відчутним для людей, які звертаються за медичною допомогою.

Вирішується і питання зниження вартості водовідведення та водопостачання для соціально незахищених херсонців. Фракція «Батьківщина» одноголосно підтримала компромісний проект рішення, яким для цих категорій населення на протязі 2016-2017 років передбачено встановлення лічильників обліку води за рахунок міського бюджету. В той же час питання зниження норми водопостачання залишається під нашим контролем. За ініціативи «Батьківщини» в обласній раді створено тимчасову контрольну комісію (ТКК) по перевірці обґрунтованості тарифів, яку очолив депутат обласної ради від «Батьківщини», голова профільної постійної комісії з питань ЖКГ Владислав Мангер. Ця комісія для своєї роботи витребувала необхідні документи, отримавши вичерпні відповіді від всіх підприємств і інстанцій, крім міського водоканалу. З відповідей фінансової інспекції (колишнє КРУ) чітко зрозуміло, що зараз за результатами перевірки водоканалу матеріали і подання спрямовані у правоохоронні органи. Зі свого боку ТКК по тарифам звернулася до прокуратури щодо порушення керівництвом водоканалу законодавства в питанні ненадання інформації на депутатські запити від комісії. Це одне з свідчень того, що заплановане підвищення тарифів на водопостачання для херсонців необґрунтоване та передчасне.

Сьогодні ми переходимо к реалізації третього питання, що було винесене зборами ініціативних груп. Нажаль, всі анонсовані міською владою дії по зниженню тарифів на опалення для херсонців не призвели до жодного результату. Половина мешканців міста платить за опалення по непідйомному тарифу, що складає майже 23 гривні (22,65) за квадратний метр площі, що опалюється. Всі обіцянки державної та міської влад на сьогодні жодним  чином не вплинули на цифри в платіжках херсонців. Тож єдиним дієвим виходом з ситуації що склалася є встановлення до нового опалювального періоду лічильників на тепло у багатоповерхових будинках на принципах спільного фінансування їх придбання за рахунок коштів міського бюджету та мешканців будинку. Зараз депутатами фракції «Батьківщина» підготовлено відповідну програму, яка буде внесена для розгляду міською радою на наступній сесії. За наявною інформацією на сьогодні підготовлено пакет документів, необхідний для приватизації Херсонської ТЕЦ. До чого може призвести приватизація стратегічного об'єкту міського господарства ми вже відчули на прикладі «Херсонобленерго», тож необхідно негайно проводити дії щодо передачі ТЕЦ в комунальну власність міста.

 

*приглашаем все политические силы бесплатно размещать
информацию на сайте о своей деятельности

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

пап