Осень - це не час хворіти: 5 порад, як зберегти дитяче здоров'я

Осень - це не час хворіти: 5 порад, як зберегти дитяче здоров'я
5 сентября 2019 года.

Всі батьки з завмиранням серця чекають настання осені. І не тільки від передчуття «ранків» або святкових лінійок на 1-е вересня. А й тому, що після цих урочистостей частішає дитяча захворюваність. Дитина потрапляє в середовище, сприятливе для ГРВІ. Однак самі по собі інфекції не будуть страшні вашому чаду і сім'ї, якщо регулярно зміцнювати імунітет. Як це зробити? 

Ось прості, але дуже ефективні поради, які схвалені багатьма педіатрами.

1. Стежте за харчуванням

Восени цілком можна купувати овочі та фрукти, вони ще багаті корисними речовинами і вітамінами. Включайте в раціон продукти, які містять клітковину (овочі, зелень, каші), білки, кальцій і залізо, жири омега-3. Натуральне молоко, сир, кефір також будуть корисні.

Подібна їжа буде нормалізувати роботу кишечника, збагачувати організм вітамінами і, звичайно, зміцнювати імунітет.
2. Пам'ятайте про гігієну

Через руки може передаватися 80% різних захворювань. Не забувайте їх ретельно мити самі і навчіть цьому дитини.

3. Частіше гуляйте

Вітер, сонце і вода - наші кращі друзі. Так нам говорили батьки про загартовування і мали рацію. Якщо ви не хочете або не можете регулярно загартовуватися, то хоча б гуляйте. Не варто боятися холодів. Прогулянки в негоду «вчать» організм правильно реагувати на зміну температури. Одягайтеся і скоріше грати в парку!

До речі, про вибір одягу для міжсезоння. Чи не занадто кутайтеся. Речі не повинні заважати активно рухатися і зігрівати тіло природним чином. Тим більше, спітнілий дитина на вітрі швидше простудиться.

4. Будьте спортивними

Потреба в фізичної активності є однією з основних. Але вона зовсім не задовольняється під час навчання за партою. Найкращим варіантом буде активне проведення часу всією сім'єю. Зарядка, ігрові види спорту, велосипед, плавання в басейні. Варіантів багато!

Якщо немає можливості займатися разом, запишіть чадо в спортивну секцію. Тренування всебічно розвивають дитину і зміцнюють захисні можливості організму.

5. Дотримуйтеся режиму сну

Після довгого, насиченого дня потрібно вдосталь відпочивати. Не дозволяйте дітям пізно лягати спати. На відміну від дорослих, їм потрібно більше часу на відновлення сил.

І, нарешті, остання порада - даруєте дитині радість! Знайдіть веселе заняття в цей похмурий час року. Зробіть вінки з листя, пошукайте гриби, погодуйте качок біля водойми, придумайте вироби з каштанів, приготуйте найсмачніший какао і пограйте в лото.

Позитивні емоції зміцнять не тільки ваші відносини, але і здоров'я!

Новости по теме
    Комментарии (0)

    Новости

    чаплинка