Офіс омбудсмена промоніторив Новокаховсткий суд


15 января 2020 года.

На сайті Уповноваженого Верховної Ради з прав людини опубліковано результати моніторингового візиту до Новокаховського міського суду Херсонської області.

Під час візиту були оглянути приміщення суду, проведено аналіз доступу громадян до судочинства та дотримання прав людини, в тому числі осіб з інвалідністю.

Суд розміщений у двохповерховій будівлі. Моніторами було встановлено, що замість 8 суддів, передбачених штатним розкладом, фактично здійснюють правосуддя шестеро суддів.

Моніторинговою групою зафіксовано відсутність достатньої кількості залів для проведення судових засідань. В наявності два зали судового засідання обладнаний кабіною із спеціального захисного скла, що відповідає міжнародним стандартам.

Незважаючи на вимоги Державних будівельних норм, в Каховському міському суді також не вистачає приміщень для працівників апарату суду, для конфіденційного спілкування з адвокатом та для ознайомлення з матеріалами справи.

Приміщення для утримання підсудних (засуджених) та конвою складаються з двох камер, приміщення для конвою і санітарного вузла. Моніторинговою групою зафіксовано, що в камері відсутнє природне освітлення, штучного освітлення не вистачає. У камері три лави вмонтовані в підлогу. Типовим недоліком в судах Херсонської області є відсутність доступу до питної води підсудних осіб: відсутні ємності для питної води. З пояснень керівника апарату суду, вода центрального водогону відповідає нормам і використовується в якості питної.

В суді частково створено умови для участі в судових засіданнях людей з інвалідністю. Є зручний пандус та кнопка виклику, на вході і по дорозі до зали судових засідань відсутні пороги. Водночас моніторинговою групою зафіксовано відсутність жодної інформації шрифтом Брайля.

Також на вході є поріг, що створює незручності, ширина дверей не дозволяє проїхати особі з інвалідністю на візку, другий поверх не пристосований для пересування на візку. Не в повному обсязі забезпечена право громадян на інформацію про Уповноваженого ВРУ з прав людини. Приміщення не забезпечено судовою охороною.

За підсумками моніторингового візиту буде підготовлений звіт та направлені відповідні акти реагування.

 

Теги: суд
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости